Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Studentce Alžbětě Vítkové se ve Francii daří

Studentce Alžbětě Vítkové se ve Francii daří
Alžběta Vítková, která studuje ve Francii v rámci projektu Jeden rok v Champagne-Ardenne, se na konci listopadu setkala s francouzským ministrem pro evropské záležitosti Thierry Repentinem a prezidentem regionu Champagne-Ardenne Jeanem-Paulem Bachym.
 

 
 

Francouzský ministr pro evropské záležitosti Thierry Repentin přicestoval na návštěvu departmentu Ardeny a při té příležitosti navštívil lyceum Sévigné, kde besedoval s vybranými studenty školy. U besedy nechyběli také starosta města Charleville-Mezières a prezident regionu Champagne-Ardenne.

 

Alžběta Vítková studuje na francouzském lyceu Sévigné v městečku Charleville-Mezières od září 2013, kam vycestovala v rámci programu Jeden rok v Champagne-Ardenne. Program organizuje Kraj Vysočina ve spolupráci s Remešskou akademií (Académie de Reims). Ačkoli studium ve Francii je náročné, Alžběta Vítková si svůj pobyt ve Francii chválí: „Mám ve třídě zdaleka nejlepší průměr, a to 16,32 bodů z 20. Kazí mi to jen tělocvik a dějepis. V latině, fyzice a chemii mám plný počet bodů. V rodinách a ve škole probíhá vše v naprostém pořádku.“

 

Alžběta Vítková je začleněna do výuky na francouzském lyceu dle stejných učebních osnov jako její francouzští spolužáci. Přes týden bydlí na internátě a přes víkend v hostitelských rodinách. Náklady na pobyt studenta ve Francii hradí s velké části sama rodina. Kraj Vysočina poskytuje finanční prostředky na částečné pokrytí nákladů spojených se studijním pobytem v partnerských resp. spolupracujících regionech, a to v souladu s Pravidly Rady Kraje Vysočina. Ve školním roce 2013/2014 studují ve Francii v rámci programu dvě studentky z kraje. Tereza Lacková studuje už druhým rokem na lyceu Arago v Remeši.

 

Studenti jsou každoročně do programu vybírání na základě výběrového řízení. Více informací o výběrovém řízení naleznete na http://www.kr-vysocina.cz/jedte-studovat-na-rok-do-partnerskeho-regionu-champagne-ardenne-ve-francii/d-4032032/p1=26643 nebo kontaktujte Martinu Richtovou Tomšů z oddělení vnějších vztahů KrÚ Kraje Vysočina, e-mail: richtova.m@kr-vysocina.cz, tel.: +420 724 650 265.

 

 

 

Studentce Alžbětě Vítkové se ve Francii daří

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 20.12.2013 / 20.12.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze