Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Světová zdravotnická organizace ocenila aktivity ortopedického oddělení Nemocnice Pelhřimov

Nemocnice Pelhřimov
Nemocnice Pelhřimov získala zlaté ocenění Světové zdravotnické organizace v projektu Nemocnice podporující zdraví. Uspěla s aktivitou ortopedického oddělení, které nabídlo a realizovalo postupy a zásady zdravého způsobu života nejen pacientům, ale i jejich příbuzným, zdravotnickému personálu a řešilo související vztahy v rámci prostředí, ve kterém nemocnice funguje. Podle informací ředitele Nemocnice Pelhřimov Jana Mlčáka bylo stěžejním tématem kouření, dále stravování a pohybová aktivita.
 

 
 

„Bylo nutné postupně plnit pět akreditačních standardů týkajících se zásad řízení, posuzování potřeb pacientů, informování pacientů, zavádění opatření na podporu zdraví, podporovat zdravé pracovního prostředí a při této činnosti spolupracovat v rámci nemocnice, ale i s jinými organizacemi,“ popsal aktivity ředitel Nemocnice Pelhřimov Jan Mlčák. Mezinárodní audit ukázal, že standardy a cíle, které si vedení Nemocnice Pelhřimov stanovilo, byly plněny na výbornou.

 

Nemocnici Pelhřimov bylo uděleno zlaté ocenění, které osobně předala ředitelka WHO –CC Prof. Hanne Tonnesen ,MD,PhD. „Je to pro nás významná událost, protože jsme první na světě, kdo byl v tomto projektu hodnocen a navíc zařazen do nejvyššího zlatého levelu,“ uvedl Mlčák.

Projekt nemocnic podporujících zdraví vznikl už v roce 1997 jako projekt Světové zdravotnické organizace. Mezinárodní síť nemocnic podporujících zdraví funguje úspěšně už několik let. Česká republika se do ní zapojila v roce 2003.

 

  • Zdroj: Nemocnice Pelhřimov, příspěvková organizace
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 17.12.2013 / 17.12.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze