Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina připravuje v Bruselu druhý ročník Ozvěn Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava

MFDF Jihlava
Dva víkendy po sobě, a to ve dnech 31. 1. – 2. 2. a 7. - 9. 2. 2014, proběhnou v kině Nova v Bruselu Ozvěny Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava. Po úspěšném uvedení ozvěn v únoru 2013 připravuje Kraj Vysočina ve spolupráci s Českým centrem Brusel a městem Jihlava už jejich druhý ročník.
 

 
 

Jihlavský festival je oslavou autorského dokumentárního filmu a největší událostí svého druhu ve střední a východní Evropě. Ozvěny Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava v Bruselu jsou akcí, která v roce 2013 přilákala na dokumentární filmy stovky diváků nejen z řad belgické veřejnosti. Letošní program se bude sestávat z vítězných snímků MFDF Ji.hlava 2013, které doprovodí výběr dalších zajímavých filmů programu uplynulého ročníku festivalu. Po většině projekcí budou následovat diskuze s tvůrci filmů.

Na zahajovacím večeru v pátek 31. 1. 2014 v kině Nova bude představen nejlepší český dokumentární film roku 2013 The Great Night (Velká noc), a to za přítomnosti režiséra Petra Hátle nebo nejlepší dokumentární film střední a východní Evropy  Winter/Miracle (Zima/Zázrak) z chorvatské produkce, který uvede režisérka filmu Želijka Suková. Na zahajovacím večeru nebude chybět ani bulharský snímek Lecedra. V následujících dnech se na festivalu představí dalších 11 filmů z evropské i světové produkce.

Více informací naleznete v češtině na stránkách Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava a ve francouzštině na stránkách kina Nova.

Program Ozvěn MFDF je k dispozici na: http://www.dokument-festival.cz/ozveny/brusel

 

 
Zodpovídá: Mgr. Jan Skála
Vytvořeno / změněno: 13.12.2013 / 13.12.2013
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze