Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj vybírá ředitele příspěvkových organizací poskytujících sociální služby

Kraj Vysočina vyhlašuje plošné výběrové řízení na ředitelské pozice příspěvkových organizací poskytující sociální služby. „Využíváme tak možnosti, aby ředitelé nezůstávali ve svých pozicích neomezeně dlouho. Doposud neexistuje žádný právní předpis, který by upravoval jejich funkční období. Někteří současní ředitelé jsou v čele příspěvkové organizace více než deset let,“ vysvětluje Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro sociální oblast.
 

 
 

Ředitelé budou i nadále jmenování na dobu neurčitou, počítá se ale s tím, že se výběrová řízení budou po 6 letech opakovat. Kraj tak postupuje podobně jako v případě ředitelů školských zařízení, kde toto pravidlo už nějakou dobu platí. Při rozhodnutí vyhlásit výběrová řízení bylo také přihlíženo na blížící se změny ve financování sociálních služeb, které by od roku 2015 měly od státu přivzít kraje. „Jiná strategie financování sociálních služeb bude vyžadovat efektivní strategii řízení. Vše se bude odvíjet od správného uchopení,“ doplňuje radní Krčál.

 

Výběrová řízení na ředitele sociálních zařízení zřizovaných Krajem Vysočina jsou zatím naplánována do tří etap. Netýkají se pouze těch statutárů, kteří zastávají tuto funkci méně než 5 let nebo vykonávají tuto funkci na dobu určitou. Ředitelé všech příspěvkových organizací jsou jmenováni Radou Kraje Vysočina.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 11.12.2013 / 11.12.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze