Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Střední hotelová škola v Třebíči uspěla v mezinárodní soutěži Concours Internationale Philippe Mille 2013 v Remeši

Střední hotelová škola v Třebíči uspěla v mezinárodní soutěži Concours Internationale Philippe Mille 2013 v Remeši
Střední hotelová škola v Třebíči se minulý týden v Remeši zúčastnila mezinárodní gastronomické soutěže, kterou organizoval světoznámý šéfkuchař Philippe Mille, držitel Michelinské hvězdy, společně s Úřadem regionální rady Champagne-Ardenne. V prvním ročníku mezinárodního klání získal tým krajské hotelové školy ve složení Eva Jandásková a Vojtěch Poskočil druhé místo.
 

 
 

Minulý týden se v Remeši ve francouzském regionu Champagne-Ardenne uskutečnila mezinárodní soutěž pod záštitou celosvětově známého šéfkuchaře Philippa Milla, držitele Michelinské hvězdy. Soutěže se kromě týmu z Kraje Vysočina zúčastnily nejlepší školní týmy z francouzského regionu Champagne-Ardenne, Nitranského samosprávného kraje na Slovensku a švédského regionu Vastmanland. Soutěž zorganizoval Úřad regionální rady Champagne-Ardenne.

 

„Vzhledem k tomu, že s přípravou podobné soutěže jsme zatím neměli zkušenosti, uspořádali jsme v letošním roce soutěž pouze pro naše evropské partnerské regiony. V příštím roce bychom rádi soutěž rozšířili a přizvali do ní také týmy z Číny, Ruska, Maroka, Toga či Beninu,“ vysvětluje výběr školních týmů vedoucí mezinárodního oddělení regionu Champagne-Ardenne pan Abderrahim El Khantour.

 

Střední hotelová škola v gastrosoutěži umístila na zaslouženém druhém místě. „Francouzská gastronomie je zapsána na světový seznam nemateriálního kulturního dědictví UNESCO, a proto byla soutěž dobrou příležitostí pro školu jak z odborného hlediska, tak z hlediska získávání nových kontaktů a partnerů v zahraničí,“ uvedla Martina Richtová Tomšů z oddělení vnějších vztahů sekretariátu hejtmana a doplnila, že vítězem se stal francouzský tým, ale hodnocení bylo velmi těsné.

 

Každé soutěžní družstvo dostalo tříhodinový limit na přípravu svého menu, které následně muselo prezentovat před odbornou porotou v angličtině. Eva Jandásková a Vojtěch Poskočil připravili marinovaná kuřecí prsa v jogurtu obalovaná v toustovém chlebu, kuřecí terinu s červenou čočkou a špenátem, dušený celer s jablky a červenou řepou a bramborovo-dýňové taštičky plněné žampiony a cuketou s omáčkou ze sušených švestek a vlašských ořechů. V porotě pro hodnocení pokrmů zasedli přední odborníci v gastronomii například šéfkuchař hotelu Ritz v Paříži nebo sám šéfkuchař Philippe Mille.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 26.11.2013 / 26.11.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze