Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Nemocnice Nové Město na Moravě získala cenu férového nákupu za využívání eAukcí

Nemocnice Nové Město na Moravě získala cenu férového nákupu za využívání eAukcí
Nemocnice v Novém Městě na Moravě získala mezinárodní ocenění za využívání elektronických aukcí. Největší zásluhu na tom má administrátorka veřejných zakázek nemocnice Alena Ševčíková, která získala Cenu FSA (Fair Sourcing Award – cena férového nákupu) v kategorii MASTER, určené pro nejvýznamnější osobnosti v oboru. Ceny FSA uděluje asociace APUeN (Asociace poskytovatelů a uživatelů elektronických nástrojů pro výběrová řízení a elektronické aukce).
 

 
 

Nevšední způsob nakupování přináší úspory. Novoměstská nemocnice začala s eAukcemi v roce 2004, od té doby jich uspořádala bezmála 300 s předpokládanou hodnotou téměř 204 milionů korun. Elektronická forma nákupu zajistila zdravotníkům transparentnost a navíc úspory převyšující 15 procent, tedy finanční přínos přes 30 milionů korun.

 

„Při nákupech pro nemocnici nemůže být vždy hlavním kritériem cena. U zdravotnického materiálu je velmi důležitá jeho kvalita, u zdravotnických technologií jejich technická úroveň. Pokud má být veřejná zakázka připravena dobře, musí v ní být zohledněny i tyto parametry, které však nebrání využití eAukcí jako prostředků pro hodnocení nabídek. Proto si myslím, že jsou u nás spokojeni pacienti, kterým se dostává ošetřovatelské péče s použitím kvalitních materiálů, zdravotníci, kteří mají k dispozici moderní přístroje a také management, protože ve většině případů nakupujeme levněji, než jsme předpokládali,“ vysvětlila Ševčíková, která v nemocnici zajišťuje veřejné zakázky od roku 2007.

 

Zdravotnické zařízení využívá eAukce také na výběr zhotovitelů stavebních prací, poskytovatelů služeb – například firem, které zajišťují odvoz odpadu, ale také dodavatelů potravinářského zboží. „Zavedením eAukcí jsme zajistili transparentnost našich nákupních procesů, což je důležité také pro udržování dobrých vztahů s dodavateli,“ dodala Ševčíková a doplnila, že eAukce jsou úspěšně využívány i při výběru dodavatelů energií, které centrálně zajišťuje zřizovatel nemocnice – Kraj Vysočina.

 

 

  • převzato od Nemocnice Nové Město na Moravě, p.o.
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 18.11.2013 / 18.11.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze