Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Kukla - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina na Čínském investičním fóru

Kraj Vysočina na Čínském investičním fóru
Zástupci Kraje Vysočina se ve dnech 12. až 14. listopadu 2013 zúčastnili historicky prvního Čínského investičního fóra (China Investment Forum), které se v prvních dvou dnech konalo v Praze. Jedním z cílů fóra bylo podpořit spolupráci Česka a Číny jak v oblasti hospodářské, tak v oblasti navazování přátelských mezilidských vztahů. Úvodní projev v rámci česko-čínského fóra pronesl bývalý prezident Václav Klaus. Ten uvedl, že organizování fóra je výrazem opravdového zájmu České republiky na rozšiřování a prohlubování ekonomických vztahů s Čínou.
 

 
 

V průběhu hlavního jednacího dne prezentovali své příspěvky vysocí představitelé Česka i Číny. Kromě zástupců vlád a představitelů samospráv vystoupili například velvyslanci obou zemí, nebo ředitel Čínsko-Česko-Slovenské farmy přátelství. V bloku prezentací přednesl svůj příspěvek o Kraji Vysočina náměstek hejtmana Kraje Vysočina Libor Joukl. Ten se snažil přilákat na Vysočinu nejen investory, ale také podpořit cestovní ruch. „Čínská republika je důležitým hráčem ve světové ekonomice a její rostoucí trh by mohl být zajímavý i pro investory z Česka resp. z Vysočiny. Spolupráci s čínskými partnery je třeba začít vnímat jako velkou příležitost a ne jako hrozbu," poznamenal Libor Joukl a dodal, že potenciál Kraje Vysočina vnímá zejména ve strojírenských odvětvích a také v oblasti turismu.

 

V Číně již působí řada českých firem jako například investiční a finanční skupina PPF, česká biotechnologická společnost Sotio, společnost Škoda Auto či společnost Deloitte. Mezi čínskými firmami na českém trhu nesmíme opomenout firmu Huawei, která působí v oblasti informačních a komunikačních technologií.

 

Ve čtvrtek 14. listopadu zavítala část čínské delegace z provincie Zhejiang (město Tongxiang) přímo na Vysočinu, kde navštívila firmu Jihlavan specializující se na výrobu menších sportovních letadel a součástek a dílů pro letecký průmysl. Firma se v současné době snaží získat v Číně příslušnou licenci, která by ji umožnila kooperovat s čínskou stranou právě v oblasti sportovního letectví, kterému se po novém roce otevře čínský vzdušný prostor. Čínská strana měla možnost prohlédnout si nejen prostory, ve kterých nová letadla vznikají, ale mohla se na výsledné produkty firmy Jihlavan podívat také přímo na letišti v Henčově. Čínské investiční fórum by se mělo v Praze uskutečnit i v příštím roce a pozvánku už obdržel i Kraj Vysočina.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 15.11.2013 / 15.11.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Kukla - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies