Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Kukla - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Stát posílá dobrovolným hasičům mimořádné peníze

Stát posílá dobrovolným hasičům mimořádné peníze
Jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí v Kraji Vysočina dostanou v následujících týdnech další finanční kompenzaci za pomoc při letošních povodních a na posílení akceschopnosti. Celkem jde o 16 miliónů korun, které pomohou téměř na dvou stovkách míst. Státní neinvestiční dotace administrovaná Krajem Vysočina pomůže například při obnově výstroje a výzbroje jednotek. „Veškeré prostředky a vybavení neinvestiční povahy, které jsou určeny jednotkám sborů dobrovolných hasičů, zůstanou po pořízení v majetku obcí,“ upozornil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Už v minulých týdnech odsouhlasila krajská rada na návrh krajského hasičského záchranného sboru rozdělení prvního mimořádného finančního příspěvku pro jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí nasazených v průběhu letošních červnových povodní. 72 sborů si rozdělilo 7,5 miliónu korun. Další ministerské navýšení celkového objemu finančních prostředků účelové neinvestiční dotace na zajištění akceschopnosti jednotek SDH projednala Rada Kraje Vysočina na svém jednání dnes. Celkem 121 obcí může počítat s pomocí ve výši 8,54 miliónu korun. 

 

Z celkové výše dotace pro 121 obcí zůstává ještě 1,8 miliónu korun, které musí být z důvodu přísných podmínek Generálního ředitelství HZS vráceno. To striktně stanovilo, že mezi aktuální příjemce dalších dotací nemohou být zařazeny obce, jejichž jednotka se účastnila na odstraňování následků povodní a jejichž rozpočet byl posílen první ze zmíněných dotací. „Vedení Kraje Vysočina proto bude žádat ministerstvo vnitra resp. Generální ředitelství HZS o to, aby o tuto částku zohlednilo výši účelové neinvestiční dotace, kterou by měly krajské jednotky SDH obdržet v roce 2014,“ upozornil hejtman Jiří Běhounek. Konečné „ano“ rozdělení dotací musí ještě říci 12. listopadu krajské zastupitelstvo. Dotace musí být vyčerpána do konce letošního roku.

 

 

2011

2012

2013

Dotace pro profesionální hasiče

6

4,5

4,752

Dotace pro dobrovolné hasiče

(příspěvek na věcné výdaje jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí Tato částka se skládá z příspěvků na soutěže a na rozvoj akceschopnosti jednotek SDH obcí zařazených do plošného pokrytí Kraje Vysočina) a dotace od Ministerstva vnitra

6 (kraj) + 3,8 (MV)

6,6 (kraj - z toho 0,5 na hasičské auto obci Těmice a 0,1 dar obci Lipnice n. Sáz.) + 3,1 (MV)

6 (kraj) + 7,556 (MV - za povodně) + 8,544 (navýšení)

Celkem

15,8

14,2

22,1

Tab.1: Přehled dotací pro profesionální i dobrovolné hasiče Kraje Vysočina, Zdroj: Kraj Vysočina (v mil. Kč)

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 5.11.2013 / 5.11.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Kukla - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies