Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Kukla - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Radní Krčál otevřel centrum denních služeb v Brtnici

Radní Krčál otevřel centrum denních služeb v Brtnici
Radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál a vedoucí odboru sociálních věcí Krajského úřadu Kraje Vysočina Věra Švarcová se zúčastnili slavnostního otevření Centra denních služeb v Brtnici. Svůj provoz zahájilo 1. listopadu a bude zajišťovat sociální služby pro seniory. „Centrum má s ohledem na stárnutí populace své místo v nabídce sociální péče,“ uvedl Petr Krčál.
 

 
 

Návštěvníci centra budou moci využívat různé zájmové činnosti. Jde o výlety, vycházky, četbu, vzdělávací programy, besedy, pohybové aktivity pro udržení kondice, procvičování paměti a motoriky, pomoc při uplatňování práv a oprávněných zájmů. „Cílem služby je rozvíjet soběstačnost starších osob a vytvářet jim příležitosti k naplnění jejich zájmů, aby mohli co nejdéle žít ve svém prostředí,“ vysvětlovala Lenka Zimolová, vedoucí oddělení sociálních služeb města Brtnice.

 

Zprovoznění centra vychází vstříc lidem, kteří doma pečují o své blízké. Pokud budou potřebovat, zastoupí je pracovníci centra. V centru si bude dále možné vypůjčit kompenzační pomůcky. Kdo bude potřebovat, bude moci využívat bezbariérovou vanu.

 

Centrum denních služeb, které se nachází na Hřbitovní ulici, bylo vybudováno díky příspěvku z Regionálního operačního programu NUTS II Jihovýchod. Otevřeno má každý všední den od 7.00 do 15.30 hodin. V případě potřeby lze provozní dobu upravit a prodloužit.

 

 

 

Radní Krčál otevřel centrum denních služeb v Brtnici

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 4.11.2013 / 4.11.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Kukla - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies