Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Pětihvězdičkový Domov pro seniory v Náměšti nad Oslavou

Pětihvězdičkový Domov pro seniory v Náměšti nad Oslavou
Domov pro seniory v Náměšti nad Oslavou získal ocenění Značky kvality. Obdržel pět hvězd z pěti možných. „Není lepšího výsledku, přičemž také není lepšího hodnocení. O to víc mě toto ocenění těší,“ říká Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro sociální oblast. Domov zabodoval ve všech sledovaných kritériích a stal se čtvrtým zařízením v Kraji Vysočina, které získalo toto ocenění. Zdobí již domovy pro seniory ve Velkém Meziříčí, v Havlíčkově Brodě a na Mitrově.
 

 
 

Značku kvality v sociálních službách uděluje Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR. „Značka kvality poskytuje seniorům, ale také jejich rodinným příslušníkům jednoznačnou informaci o tom, jakou kvalitu mohou od života v daném domově očekávat,“ vysvětluje Jiří Horecký, prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb.

 

Kvalita je v domovech posuzována na základě pěti základních kritérií. Jde o kvalitu ubytování, stravování, využití volného času, přístup k uživatelům a v neposlední řadě úroveň péče. Pozornosti certifikátorů, kteří rozhodují o počtu hvězd, však neujdou ani maličkosti. V případě náměšťského domova to byla knihovna dostupná všem, kterou v hodnocení vyzdvihli.  „Po celé budově jsou rozmístěny skříňky s knihami, kde si klienti i jejich příbuzní mohou knihy půjčovat bez omezení,“ přibližuje Věra Bařinová, ředitelka Domova pro seniory v Náměšti nad Oslavou.

 

Náměšťský domov byl dostaven v roce 2000. Kapacita zařízení je 92 lůžek. Domov má 84 pokojů, z toho je 76 jednolůžkových a 8 dvoulůžkových s vlastním sociálním zařízením. Součástí budovy je velká terasa s parkovou úpravou, která nabízí možnosti k posezení. Přímo v budově mohou klienti využívat služby kadeřnictví, pedikúry, kavárnu a středisko rehabilitační péče.

 

 

 

Pětihvězdičkový Domov pro seniory v Náměšti nad Oslavou

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 29.10.2013 / 29.10.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze