Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Představení knihy V Jihlavě bylo všechno horší… v Českém centru v Mnichově

Představení knihy V Jihlavě bylo všechno horší… v Českém centru v Mnichově
Tři roky zkoumali během svých výměnných pobytů čeští a němečtí studenti osudy Jihlavského jazykového ostrova před a po roce 1945 – v archivech, novinových článcích a prostřednictvím rozhovorů s pamětníky. Knižní titul V Jihlavě bylo všechno horší/In Iglau war alles schlimmer… demonstruje úspěšnou spolupráci a přátelství mladých lidí ze dvou evropských států, konkrétně Gymnázia Jihlava a Gymnázia Mikuláše Koperníka ve Weißenhornu. 10. října 2013 byla kniha představena také v Českém centru v Mnichově.
 

 
 

Publikace, která na základě společné práce vznikla, ukazuje, k jakým následkům vede rasová nesnášenlivost a nadřazenost. Vydavatel svazku Ulrich Scheinhammer-Schmid, bývalý profesor Gymnázia ve Weißenhornu, studoval germanistiku, dějiny a sociální vědy a úspěšně publikoval řadu příspěvků k tématu literatury, kulturních a sociálních dějin. Zájemci, kteří by si chtěli knihu osobně přečíst, si ji mohou zakoupit v knihovně jihlavského gymnázia.

 

„Představení knihy bylo součástí plánované návštěvy zástupců Kraje Vysočina v bavorském okrese Neu-Ulm. S touto německou oblastí by v budoucnu Kraj Vysočina rád navázal partnerskou spolupráci,“ informoval Martin Hyský, radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje.

 

 

 

Představení knihy V Jihlavě bylo všechno horší… v Českém centru v Mnichově

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 17.10.2013 / 17.10.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze