Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Havlíčkův Brod žil bramborářskými dny

Havlíčkův Brod žil bramborářskými dny
Uplynulý víkend patřil v Havlíčkově Brodě bramborám na mnoho způsobů, konal se zde totiž už 23. ročník Bramborářských dnů. Kromě tematického semináře pro odbornou veřejnost zahrnoval program i řadu akcí pro studenty zemědělských a gastro oborů a širokou veřejnost. Setkání odborníků na okopaniny si ani tentokrát nenechal ujít hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Ve své úvodní řeči zdůraznil: „Pro podporu domácí produkce brambor je nezbytné, aby všechny dotčené subjekty úzce spolupracovaly. Na jedné straně je důležité udržet kvalitu brambor, na straně druhé je neméně důležitým úkolem přesvědčit spotřebitele, aby své peníze utráceli za české brambory a produkty českého zemědělství.“ Vedle podpory technických oborů na středních školách se Kraj Vysočina chce v budoucnu zaměřit také na větší propagaci zemědělského školství. „Chceme zemědělství ukázat jako moderní, perspektivní a zajímavé pracovní uplatnění. Už dávno neplatí, že práce v zemědělství je špinavá, dnes je to ve velké míře o špičkových technologiích a počítačích,“ doplnil hejtman Běhounek.

 

Odbornou část programu Bramborářských dnů opět doplnily dvě soutěže pro žáky středních škol a učilišť. V soutěži o Bramborový květ Vysočiny poměřili žáci středních zemědělských škol své znalosti a dovednosti například v testu z teorie pěstování brambor, mechanizace a ekonomiky, při praktickém určování vzorků brambor nebo v jazykovém testu. Nejlépe si v soutěži vedl Tomáš Kučera ze Střední zemědělské školy Benešov. Pro studenty hotelových škol pak byla určena soutěž o Bramborovou pochoutku Vysočiny. Se zadáním připravit salát a moučník s využitím brambor si nejlépe poradil Zbyněk Strašík z jihlavské střední školy obchodu a služeb.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 15.10.2013 / 15.10.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze