Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Vzdělávání pro začínající lékaře krajských nemocnic

největší český výrobce lékařských nástrojů a implantátů je z Kraje Vysočina
Kraj Vysočina pod záštitou hejtmana Jiřího Běhounka spolu se společností MEDIN připravil pilotní vzdělávací akci určenou pro mladé lékaře krajských nemocnic. Seminář traumatologie s názvem Osteosyntéza v praxi se uskutečnil v pátek 11. října 2013 právě ve vzdělávacím středisku novoměstského výrobce lékařských nástrojů a implantátů. Účastnilo se ho 16 lékařů z nemocnic zřizovaných Krajem Vysočina, kteří v převážné většině před nedávnem dokončili lékařské fakulty.
 

 
 

Kromě teoretických přednášek z principů ošetřování kostí, nebo komplikací a poruch hojení si měli přítomní začínající lékaři možnost v praktických cvičeních vyzkoušet na umělých kostech dlahování i hřebování.  „Naše společná aktivita přináší začínajícím lékařům nejen nové poznatky a praktické zkušenosti získané v moderním vzdělávacím středisku, ale je i příležitostí k výměně informací a odborného setkání lékařů z našeho kraje. Těší mě, že se této odborné spolupráci v našem regionu daří,“ sdělil Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.

 

Partnerem semináře je i Česká společnost pro úrazovou chirurgii ČLS JEP. Česká společnost Medin sídlící v Novém Městě na Moravě zahájila činnost v roce 1949 výrobou zubních vrtaček a laboratorních fréz. Postupně navázala produkcí chirurgických nástrojů a ortopedických implantátů. V současné době je největším českým výrobcem nabízejícím řešení pro většinu lékařských oborů.

 

 

Vzdělávání pro začínající lékaře krajských nemocnic

Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 14.10.2013 / 14.10.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009 > Září

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze