Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

ŠPRECHTÍME: Nejlepší němčinářkou je Alena Janáčková z Moravských Budějovic

ŠPRECHTÍME: Nejlepší němčinářkou je Alena Janáčková z Moravských Budějovic
Alena Janáčková z gymnázia v Moravských Budějovicích zvítězila v prvním ročníku soutěže o nejlepšího němčináře. Díky množství zajímavých projektů, kterými obohacuje hodiny němčiny, suverénně získala prvenství v konkurenci 36 přihlášených učitelů. Soutěž byla vyhlášena v rámci německo-rakouské kampaně Šprechtíme, která má za cíl podpořit výuku německého jazyka na českých školách.
 

 
 

Ocenění pro nejlepší učitelku němčiny si Alena Janáčková převzala už v červnu na německém velvyslanectví v Praze. Dnes se o svůj úspěch podělila se svými studenty a kolegy přímo v moravskobudějovickém gymnáziu. „Bez zájmu studentů, jejich ochotě vnímat nové nápady a netradiční vzdělávací postupy, bych cenu nikdy nezískala. Snažím se své studenty pro němčinu nadchnout a také bourat zažité předsudky, že němčina je obtížný a tvrdý jazyk,“ řekla Alena Janáčková, která se učitelské profesi věnuje už 28 let a kromě němčiny učí se stejným nadšením i dějepis. „Když máte na druhé straně katedry dobrou odezvu, je radost učit,“ dodala Alena Janáčková.

 

Studenti gymnázia si dnes kromě hudebního vystoupení připravili také prezentaci v němčině, při které jednotlivě popsali všechny aktivity a projekty, které se svou učitelkou němčiny připravili. Natáčení školního filmu v němčině, dopisy se studenty z Polska a Norska, poslouchání písniček v německém originálu nebo rozhovory s rodilými mluvčími, to jsou jen některé zajímavé způsoby, jak si studenti zlepšují své jazykové znalosti. „Angličtina je důležitá pro svět, ale němčina je nezbytná pro středoevropský prostor, ve které žijeme,“ uzavřela slavnostní setkání Alena Janáčková.

 

Kampaň Šprechtíme připravily ambasády Spolkové republiky Německo a Republiky Rakousko, Goethe-Institut, Centrála pro německé školství v zahraničí, Rakouské kulturní fórum v Praze, Österreich Institut Brno, Obchodní oddělení Rakouského velvyslanectví v Praze a Česko-německá obchodní a průmyslová komora. Aktivity kampaně podporuje také Kraj Vysočina. Ve spolupráci s Dolním Rakouskem bude od ledna působit na vybraných školách v regionu rodilý mluvčí z Rakouska.

 

Více o kampani Šprechtíme na http://www.goethe.de/ins/cz/prj/jug/spr/csindex.htm

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 9.10.2013 / 9.10.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze