Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Ohlédnutí za oslavami Svátku seniorů na Vysočině

Ohlédnutí za oslavami Svátku seniorů na Vysočině
Podruhé se letos na Vysočině slavil Svátek seniorů. Oslavy se tentokrát uskutečnily na náměstích v Jihlavě a Třebíči. „Jejich organizací oceňujeme přínos starší generace. Vždy připravujeme program, který je starším lidem blízký. Vycházíme také z jejich návrhů,“ říká Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro sociální oblast. Svátek seniorů se díky čím dál většímu zájmu veřejnosti stal vyhledávanou akcí na Vysočině.
 

 
 

Jihlavské oslavy svátku odstartovaly velkou zábavní show, kterou byl Den s Krajem Vysočina. Pro dříve narozené zazpíval Josef Zíma s přáteli. Dvouhodinovým blokem provedl Jaroslav Suchánek.  V rámci oslav byl na Masarykově náměstí předán 12tisící Senior pas Kraje Vysočina. Z rukou hejtmana Jiřího Běhounka jej převzala Marie Janíková z domova pro seniory Manželů Curieových v Třebíči.  „Toto číslo svědčí o životaschopnosti projektu, jehož cílem je nabídka slev a výhody pro lidi v předseniorském a seniorském věku. Tuto nabídku se snažíme dále rozšiřovat a zkvalitňovat,“ doplňuje radní Krčál.

 

Tvář paní Janíkové dále zdobí vlak Rodinných a Senior pasů, který v současnosti jezdí po tratích Vysočiny. Pokřtěn byl před zahájením samotných oslav.

 

V neděli 5. října pokračovaly oslavy Svátku seniorů na třebíčském Karlově náměstí. V bohatém programu vystoupala televizní hlasatelka Marie Tomsová, muzikant Felix Slováček nebo zpěvák Jiří Helán. Nechybělo také vystoupení dětí ze základní umělecké školy a tanečního souboru Babulky.

 

V rámci akce byl předán čestný Senior pas starostovi Třebíče Pavlu Heřmanovi. Kromě toho byla připravena Seniorská kavárna, kde si návštěvníci oslav procvičili paměť a poměřili své znalosti ve vědomostní soutěži.

 

Oslavy Svátku seniorů se váží k Mezinárodnímu dni seniorů, který připadá na 1. října. Před dvěma lety proběhla první série oslav svátku a tím pádem i první „startovní“ ročník. Od té doby viděla celou řadu vystupujících s bohatým programem města Brno, Praha, Žďár nad Sázavou, Jihlava nebo Pardubice. Třebíč se letos připojila poprvé.

 

 

 

Ohlédnutí za oslavami Svátku seniorů na Vysočině

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 8.10.2013 / 8.10.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze