Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina podpořil vzdělávání více jak 350 miliony korun

Kraj Vysočina podpořil vzdělávání více jak 350 miliony korun
V Kraji Vysočina byla ukončena realizace první vlny projektů, financovaných z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, zaměřených na zvýšení kvality ve vzdělávání. Od roku 2008 po dobu téměř pěti let se uskutečnilo celkem 112 projektů v celkovém objemu více jak 350 milionů korun, jejichž cílem bylo zvýšení kvality vzdělávání především v základních a středních školách, včetně vytvoření rovných podmínek pro vzdělávání všech dětí a žáků.
 

 
 

Ke zlepšení metod a forem výuky přispělo přibližně tisíc vytvořených studijních a vzdělávacích materiálů, učebních pomůcek, webových portálů a kurzů. S výstupy projektů pracovalo téměř 23 tisíc žáků a učitelů, kteří díky tomu získali nové znalosti a zlepšili své dovednosti především v oblasti práce s informačními a komunikačními technologiemi a v angličtině. Projekty přispěly i ke zlepšení hodnocení kvality vzdělávání a řešily zvýšení uplatnitelnosti mladých lidí na trhu práce.

 

Od roku 2011 jsou v Kraj Vysočina realizovány projekty ve druhé vlně, rovněž financované z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, ve finančním objemu 450 milionů korun. Při jejich realizaci dojde navíc ještě k podpoře dalšího vzdělávání, jako nedílné součásti vzdělávacího procesu. Ukončení těchto projektů je plánováno na rok 2015.

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 7.10.2013 / 7.10.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze