Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Říjen bude patřit sociálním službám

Říjen bude patřit sociálním službám
V celé České republice se od pondělí 7. října 2013 koná Týden sociálních služeb. Do pátého ročníku se velkou měrou zapojí i poskytovatelé sociálních služeb na Vysočině. K už tradiční akci se připojí také Kraj Vysočina. „Chceme ukázat veřejnosti, že kvalita a úroveň sociálních služeb zaznamenaly nezanedbatelný posun k lepšímu,“ říká Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro sociální oblast.
 

 
 

V tomto týdnu bude v domovech pro seniory a ústavech sociální péče, jejichž zřizovatelem je Kraj Vysočina, živo. Do akce se zapojí všech 21 sociálních zařízení. Naplánovány jsou dny otevřených dveří, přednášky, vernisáže, sportovní klání, divadelní představení či soutěže. Mimoto bude moci veřejnost navštívit objekty, které byly vybudovány v projektu Podpora transformace sociálních služeb. Zpřístupněny budou domy ve Velké Bíteši a denní stacionář v Náměšti nad Oslavou. Řadu aktivit od 7. do 13. října plánují také ostatní sociální organizace v Kraji Vysočina.

 

Přístupnou formou chtějí poskytovatelé poukázat na proměnu, ale i na potřebnost sociálních služeb. „Chceme upozornit na to, že s očekávaným demografickým vývojem bude úloha sociálních služeb ještě důležitější,“ vysvětluje Jiří Horecký, prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR. V budoucnu poroste význam především terénních a ambulantních služeb.

 

V současné době je na Vysočině 120 poskytovatelů, kteří mají zaregistrováno 250 sociálních služeb. Ty na Vysočině využívá téměř 80 tisíc klientů.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 3.10.2013 / 3.10.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze