Mezi opatření se řadí plány zřídit firemní školky, vybudovat krajskou síť family pointů a senior pointů, prohloubit spolupráci neziskových organizací, firem a úřadů v prorodinné politice, rozšířit možnosti práce na dálku, znovuzavést sociální půjčky pro mladé rodiny a mnohá další. Cílem je udělat vše proto, aby se rodinám v kraji žilo lépe a nemusely se odtud stěhovat.
Plány se odvíjí také od zájmu podniků a firem. Vybrané firmy z celé Vysočiny v současnosti prochází dotazníkovým šetření. Prostřednictvím šetření je mapován jejich postoj k otázkám rovných šancí a slaďování rodinného a pracovního života.
Přínos projektu dále spočívá v jeho podpůrné roli. V Havlíčkově Brodě proběhla setkání žen, které se dlouhodobě nachází v obtížné životní situaci. „Za pomoci odborníků získaly ženy novou motivaci, sílu a konkrétní náměty, jak svoji tíživou situaci řešit,“ chválí radní Krčál. Začátkem příštího roku budou zasedání podpůrných skupin pokračovat zřejmě na Třebíčsku.
V současné době se projekt nachází zhruba v polovině své realizace. V projektu byl dosud kladen větší důraz na podporu slaďování rodinného a pracovního života. V následujícím období se bude projekt více věnovat nástrojům a opatřením na podporu a uplatňování rovných příležitostí mužů a žen ve firmách.
Projekt „Rovnost na Vysočině v kontextu tvorby koncepce rodinné politiky kraje”, CZ.1.04/3.4.04/76.00239, je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.
Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura
web & design WEBHOUSE®, redakční systém vismo® | Přihlásit se | PC verze