Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Nové zázemí pro záchranáře v Moravských Budějovicích

Nové zázemí pro záchranáře v Moravských Budějovicích
Zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina změní adresu své výjezdové základny v Moravských Budějovicích. Z nevyhovujících prostor polikliniky se tříčlenná posádka rychlé lékařské pomoci přesune na okraj města. Díky odpovídajícímu zázemí pro zdravotníky, zásahovou techniku a umístění objektu v blízkosti obchvatu města se pomoc k pacientům dostane ještě rychleji.
 

 
 

„Od 1. října začala záchranka zdravotní péči v širokém okolí Moravských Budějovic zabezpečovat z nových prostor, do kterých se posádka stěhuje i se zdravotnickým vybavením. Věřím, že tuto změnu ocení nejen záchranáři, kteří získali zázemí odpovídající moderním trendům přednemocniční péče, ale bude hlavně přínosem pro obyvatele jižní části našeho kraje,“ sdělil Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.

 

Stavba nového zázemí pro záchranáře trvala 11 měsíců. Náklady ve výši 14,3 milionu korun financoval Kraj Vysočina ze svého rozpočtu. Původní prostory v budově polikliniky byly pro provoz záchranky nevyhovující. „Zázemí pro zdravotníky v 2. patře budovy a zásahové vozy zaparkované v těsných plechových garážích areálu, to byl stav pro provoz nejen nepraktický, ale i prodlužující dobu výjezdu k pacientům,“ uvedla Vladislava Filová, ředitelka Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina.

 

Přednemocniční neodkladnou péči v Moravských Budějovicích poskytuje výjezdová skupina rychlé lékařské pomoci ve složení lékař, záchranář a řidič. Tento typ výjezdové skupiny poskytuje péči samostatně, nebo ve spolupráci s leteckou zdravotnickou záchrannou službou.

 

Provozní budova je jednopodlažní. Její součástí jsou místnosti pro posádku, šatny, provozní prostory a samozřejmě garáže pro dvě zásahová vozidla. Celková zastavěná plocha je 437 m2. Fasáda je tvořena kombinací barev bílé a záchranářské žluté. Dodržen byl tak vzhled typický pro nově budované výjezdové základny.

 

Nová základna Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina se právě staví ještě v Habrech na Havlíčkobrodsku. V závislosti na průběhu stavebních prací se její otevření plánuje přibližně v polovině příštího roku. Přednemocniční neodkladnou péči v Kraji Vysočina nepřetržitě zajišťuje 28 profesionálních výjezdových skupin rozmístěných na 20 výjezdových základnách.

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 2.10.2013 / 2.10.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze