Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Už tento víkend se na Vysočině konají Dny otevřených ateliérů

Už tento víkend se na Vysočině konají Dny otevřených ateliérů
O víkendu 5. a 6. října se v Kraji Vysočina konají DNY OTEVŘENÝCH ATELIÉRŮ 2013. Ateliéry a dílny se tentokrát otevřou na téměř 130 adresách a jejich návštěvníkům představí svá díla kolem dvou stovek výtvarníků a uměleckých řemeslníků. Akce, která je organizována v rámci projektu Porta culturae ve spolupráci s dolnorakouskou kulturní organizací Kulturvernetzung Niederösterreich, se na Vysočině uskuteční již po třetí.
 

 
 

Po prvním ročníku „na zkoušku“, kdy v roce 2011 svoje ateliéry a dílny otevřelo pět desítek tvůrců a cestu si k nim našla zhruba tisícovka návštěvníků, přišel ročník druhý. To už do stovky přístupných ateliérů zamířilo odhadem přes pět tisíc návštěvníků. Je tu tedy ročník třetí. A opět je tu i širší nabídka míst, kde budeme moci spatřit zajímavou a mnohdy i tajemnou tvorbu lidí věnujících se nejrůznějším uměleckým a řemeslným oborům.

 

Z pohledu statistiky jsou mezi nimi opět nejvíce zastoupeni malíři a grafici, ale milovníci umění si budou moci prohlédnout i dílny třinácti řezbářů a sochařů, osm sklářských ateliérů i několik hutí. Nahlédnout budeme moci i do deseti keramických dílen a šestnácti kováren, v nichž vládnou mistři svého řemesla. Zájem představit veřejnosti svoji autorskou tvorbu projevilo v tomto roce také několik fotografů a fotografických ateliérů. A v nabízeném programu nechybí ani kameníci, dílny uměleckých nožířů, sedláři, knihaři a další. Svůj prostor opět dostanou i moderní formy umělecké výpovědi. Ve dvou ateliérech se budou moci návštěvníci seznámit s postupy animační tvorby.

V rámci akce bude veřejnosti přístupno také čtyřiadvacet galerijních a muzejních prostor, v nichž se v převážné většině opět prezentují tvůrci z Kraje Vysočina. A nesmíme zapomenout ani na tradiční lidové řemeslníky.

 

Věříme, že Dny otevřených ateliérů si tak získávají svoje zasloužené místo v kalendáři  zajímavých kulturních aktivit v Kraji Vysočina. Záštitu nad akcí převzala Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

 

Bližší informace najdou zájemci o návštěvu ateliérů na internetových stránkách www.vysocina-kultura.cz a také v tištěných informacních brožurách, které jsou tento týden kdispozici vInformacních místech Dnů otevrených ateliérů – vMuzeu Vysočiny aOblastní galerii Vysočiny vJihlavě, vMuzeu Vysočiny vPelhřimově, vMuzeu Vysočiny vHavlíčkově Brodě, v Horácké galerii vNovém Městě naMoravě avMuzeu betlémů vSchumpeterově domě vTrešti. Brožury budou distribuovány také vněkterých Turistických informačních centrech a knihovnách měst a obcí v Kraji Vysočina. Tištěné brožury jsou návštěvníkům k dispozici také přímo u zúčastněných tvůrců.

 

Milovníkům umění, kteří se za svými umělci a řemeslníky vypraví, pak přejeme krásné počasí, příjemné a pohodové cestování a co nejzajímavější umělecké zážitky.

 

Realizační tým Dnů otevřených ateliérů 2013 na Vysočině

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, příspěvková organizace

Regionální kancelář projektu Porta culturae

Beckovského 1882, Havlíčkův Brod

(+)420 730 806 819

portaculturae@muzeumhb.cz

www.vysocina-kultura.cz

www.muzeumhb.cz

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 2.10.2013 / 2.10.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze