Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Ohlédnutí za Dnem s Krajem Vysočina

Ilustrační foto
Tradiční Den otevřených dveří, který každoročně pořádal Kraj Vysočina v prostorách svého sídla v Jihlavě, letos vystřídal rodinný Den s Krajem Vysočina na jihlavském Masarykově náměstí. Půldenní program se speciálními hosty pro seniory, děti a také pro jejich rodiče doplnila přehlídka domácího zvířectva včetně ukázek a open závodu oblíbeného králičího hopu. „Pro Kraj Vysočina je důležité, aby veřejnost věděla, co všechno v regionu podporujeme, kde pomáháme a především, že jsme důležitým partnerem, který je provází od jejich narození. Následuje podpora volnočasových aktivit v dospívání, při trávení volného času. A důležitou rolí kraje je také zajistit důstojné stárnutí, alespoň po stránce sociální a zdravotní,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, který nad Dnem s Krajem Vysočina převzal záštitu.
 

 
 

Program Dne s Krajem Vysočina odstartoval koncert Josefa Zímy a jeho hostů. Zcela zaplněné náměstí aplaudovalo jeho zpěvu a vitalitě. Dvouhodinový program, při kterém zpívalo celé jihlavské náměstí moderoval Jaroslav Suchánek. Tradiční tóny dechové hudby vystřídala dětská show Michala Nesvadby. Více než tisícovka diváků s oblíbeným protagonistou Kouzelné školky tančila, zpívala, cvičila a hrála scénky. Tečkou za návštěvou Michala Nesvadby byla zaplněná autogramiáda. Žádný zájemce neodešel s prázdnou a nápor fotografujících rodičů dokonce posunul několikametrový prezentační stan Kraje Vysočina.

 

Den s Krajem Vysočina byl záměrně zvolen také jako den představení maskota a loga Her VI. zimní olympiády dětí a mládeže, kterou bude hostit Vysočina v lednu příštího roku. Kromě sponzorů a spolupořadatelů se slavnostního uvedení zúčastnili olympionici – hokejisté Bedřich Ščerban, Josef Augusta, Stanislav Neveselý a veslaři Pavel Svojanovský s bratrem Oldřichem, který je nyní předsedou Klubu Olympioniků.

 

Tečkou za celodenním programem byl koncert Petra Bende a jeho hosta Pavla Helana.

 

Doprovodný program zajišťovaly společnosti Asekol, Ekokom, Elektrowin, Služby města Jihlavy, Spitfire Club, sociální zařízení Kraje Vysočina, drobní chovatelé a producenti regionálních potravin.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 30.9.2013 / 30.9.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze