Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Hry VI. Zimní olympiády dětí a mládeže bude hostit Kraj Vysočina

ZODM
Kraj Vysočina bude příští rok v termínu od 19. ledna do 24. ledna hostit jednu z největších sportovních událostí pro mládež. Na základě rozhodnutí Českého olympijského výboru byla Vysočině udělena pořadatelská práva k Hrám VI. Zimní olympiády dětí a mládeže České republiky (ODM). „Stejně jako Český olympijský výbor přikládá i vedení Kraje Vysočina olympiádě dětí a mládeže mimořádný význam. Předpokládáme účast více než 1300 sportovců včetně doprovodů, a proto uděláme maximum pro zajištění výborných podmínek k vrcholným výkonům podaným v duchu fair play,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek s tím, že pořadatelství tak specifického podniku je pro region premiérou.
 

 
 

Pro měření sil nabídne Vysočina sportovní areály v Jihlavě, Havlíčkově Brodě, Žďáře nad Sázavou, Velkém Meziříčí a Novém Městě na Moravě. Právě biatlonový areál v Novém Městě na Moravě nabízí zkušenosti úspěšného pořadatele vrcholných sportovních soutěží a disponuje tradičně ideálními podmínkami k zimním sportům. Ani ostatní zimní střediska a stadiony nenechávají  přípravy na olympiádu na poslední chvíli a už nyní na přelomu léta a podzimu jsou v plném proudu logistické a organizační schůzky, uzavírání smluv a plánování doprovodného programu. Vedle Kraje Vysočina se spolupořadatelství v podobě organizace oficiálních medailových ceremoniálů ujala města Velké Meziříčí a Žďár nad Sázavou, Havlíčkův Brod bude hostit slavnostní zahajovací ceremoniál.

 

Historie olympiády dětí a mládeže se začala psát v roce 2003, kdy se v Pardubickém kraji uskutečnila letní premiéra této soutěže. Zimní varianta ODM byla na programu poprvé v únoru roku 2004, kdy mladé sportovce hostil Středočeský kraj. Nyní se tyto akce odehrávají ve dvouletých cyklech – zimní ODM se konala naposledy v roce 2012 v Moravskoslezském kraji. Zimní olympiáda dětí a mládeže zahrnuje sportovní a kulturní soutěže ve vymezených věkových kategoriích. Sportovní program tvoří vybrané zimní olympijské sporty. Povinné je lyžování: většinou alpské lyžování, snowboarding, běhy a skoky na lyžích, severská kombinace, dále jeden kolektivní sport: pravidelně zastupuje lední hokej. Z doporučených se nejčastěji objevují: biatlon, curling či rychlobruslení. Kulturní program je tvořen soutěžemi v různých oborech: např. kreslení, zpěv, tanec.

Kraj Vysočina zve sportovce z celé České republiky k soutěžením v následujících sportech: běh na lyžích, alpské lyžování, snowboard, lední hokej, biatlon, lyžařský orientační běh, krasobruslení, rychlobruslení a hra na akordeon.

 

Do zapálení olympijského ohně Her VI. zimní olympiády dětí a mládeže, kterou hostí Kraj Vysočina, zbývá 112 dnů.

 

  • Jitka Svatošová, tisková mluvčí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 28.9.2013 / 28.9.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze