Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek pokřtil nový kalendář na rok 2014

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek pokřtil nový kalendář na rok 2014
Krajská agrární komora Kraje Vysočina a Krajská hospodářská komora kraje Vysočina ve spolupráci s Krajem Vysočina vydávají společně v pořadí třetí nástěnný kalendář našeho regionu. Tématem roku 2014 jsou regionální mosty a lávky zachycené objektivem fotografa Vladimíra Kunce. „Celkem bylo vydáno pět tisíc výtisků, které budou k dispozici nejen vydavatelům, ale i jejich partnerům. Část edice je určena k distribuci mezi obce a příspěvkové organizace kraje. Stejně jako v minulosti se kalendář stane také dárkem Kraje Vysočina,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Vydání kalendáře předcházely důkladné přípravy spojené s výběrem námětů a fotografovaných míst „ Po loňském tématu kalendáře, kterým byla Vysočina z ptačí perspektivy jsme opět hledali zajímavé téma a nakonec jsme zvolili Mosty, které můžeme chápat nejen jako spojení dvou břehů, ale i jako mosty mezi lidmi. Výběr mostů v kalendáři je komplexní. Nalezneme v něm nové moderní stavby, historické mosty, ale i mosty se zajímavým příběhem, tajemné a nostalgické,“ uvedl Zbyněk Čech, editor kalendáře. Vedle dominantních pohledů, originálních popisek nešetřících zajímavými informacemi o mostech samotných i jejich blízkém okolí jsou představeny turistické zajímavosti lákající k návštěvě.

 

Mezi fotky vybrané do nového kalendáře patří například zimní pohled na tříobloukový kamenný most přes řeku Sázavou v Ronově, který patří k nejstarším dochovaným mostům v ČR nebo pohled na Belpskou lávku přes Ulický rybník v Telči. „Lávka byla přátelským darem švýcarského města Belp partnerské Telči a už 15 let krátí cestu do historického centra renesanční perly Vysočiny,“ uvedl autor textů kalendáře Ladislav Seidl.

 

Křest kalendáře Vysočina 2014: Mosty, co nás spojují proběhl v rámci akce Den s Krajem Vysočina 27. září 2013 za přítomnosti partnerů a hostů.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.9.2013 / 27.9.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze