Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Mladý záchranář 2013: Studenti z Havlíčkova Brodu přivezli ze Slovenska bronz

Mladý záchranář 2013: Studenti z Havlíčkova Brodu přivezli ze Slovenska bronz
Pětičlenné smíšení družstvo studentů havlíčkobrodské střední zdravotnické školy ve složení Michaela Marečková, Anetka Fikarová Jan Beránek, Jan Coufal a Jaroslav Hajšman uspělo v Nitranském kraji v regionálním kole soutěže Župná Kalokagatia – Mladý záchranár 2013. V oblasti Duchonka u Topol’čan vybojovali studenti třetího ročníku oboru zdravotnické lyceum a zdravotnický asistent v konkurenci deseti družstev vynikající třetí místo. Soutěž se uskutečnila v pátek 20. září a Kraj Vysočina se prezentoval na Slovensku už počtvrté.
 

 
 

Na trase dlouhé téměř tři kilometry museli soutěžící v co nejlepším čase prokázat nejen dobré znalosti z oblasti první pomoci, ale také vědomosti z oblasti ekonomie, historie, geografie nebo topografie. Nezbytným předpokladem úspěchu byla i dobrá fyzická kondice. Na účastníky totiž čekala střelba ze vzduchové pistole, hod granátem nebo ručkování po laně, to vše v náročném terénu. Letos pořádá Nitranský kraj tuto vědomostně-sportovní soutěž už posedmé a Kraj Vysočina byl pravidelným účastníkem posledních čtyř ročníků.

 

Pozn.: Slovo Kalokagatia je slovo řeckého původu a představuje ideál harmonického souladu a vyváženosti fyzické a duševní stránky člověka.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 24.9.2013 / 24.9.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze