Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Přednášky pro seniory pokračují tématem Přírodní klenoty Vysočiny

Přednášky pro seniory pokračují tématem Přírodní klenoty Vysočiny
Krajský Senior Point připravil na příští týden další ze série přednášek pro seniory tentokrát pod vedením lektorky Michaely Brhlové. Přednáška Přírodní klenoty Vysočiny se uskuteční ve středu 2. října od 15 hodin v zasedací místnosti D 2.03 v sídle Kraje Vysočina na Žižkově ulici v Jihlavě. Od začátku září mohli senioři navštívit v rámci projektu Aktivní seniorská politika Vysočina – Dolní Rakousko už dvě bezplatné přednášky. První se věnovala duševnímu zdraví a trénování paměti, druhá byla zaměřena na životní rovnováhu a vyrovnanost.
 

 
 

První přednáška pod vedením lektorky Jany Vejsadové byla rozdělena na dvě části. První zahrnovala výklad o duševním zdraví, zbylá část se týkala dotazů na dané téma. Jak pečovat o duševní zdraví popisovala Jana Vejsadová na základě svých dlouholetých zkušeností. Senioři se dozvěděli, jak si trénovat paměť každý den, zvyšovat svoji duševní aktivitu, rozvíjet funkce vnímání a paměti, stále potřebnou pozornost, schopnost postřehu, logického myšlení a tvořivosti. Dostalo se jim tak základního návodu, jak se udržovat ve vitální kondici.

 

Lektor Milan Klapatek, který působí na Odboru celoživotního vzdělávání VUT Brno, představil na druhé přednášce téma Základy životní rovnováhy. Na přednášce jasně zaznělo, od čeho se odvíjí kvalita života, nebo jak ovlivňuje životní rovnováha naše životy. Senioři se také dozvěděli, jak chápat a vnímat rozličné životní situace a události. Dostalo se jim tak návodu, jak být ve svém životě vyrovnanější a šťastnější. 

 

Zájemci o účast na chystané přednášce Michaely Brhlové Přírodní klenoty Vysočiny se mohou hlásit na telefonním čísle 607 025 456 nebo e-mailem na adresu jihlava@seniorpointy.cz. Vstup na přednášku je zdarma.

 

Bezplatné přednášky pro seniory se konají v rámci projektu Aktivní seniorská politika Vysočina – Dolní Rakousko, jehož nositelem je Kraj Vysočina.

 

 

 

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 24.9.2013 / 24.9.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze