Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Babi, dědo, pojďte se mnou na univerzitu!

Babi, dědo, pojďte se mnou na univerzitu!
První semestr Experimentální univerzity pro prarodiče a jejich vnoučata nabízí Krajská knihovna Vysočiny. Jde ojedinělý program celoživotního zájmového vzdělávání, který hravou formou efektivně rozvíjí a posiluje mezigenerační vztahy. Prarodič a vnouče ve věku 6-12 let utvoří studijní tým, který si bude navzájem pomáhat a radit při řešení nejrůznějších úkolů. Čeká je při tom hlavně spousta nových informací, zážitků, dobrodružství, pátrání a v neposlední řadě zábavy.
 

 
 

Tématem pilotního zimního semestru 2013/2014 je Hledání historie Havlíčkova Brodu a jednotlivé studijní týmy, pod vedením Michala Kampa, v něm budou putovat časem. Postupně navštíví město ve středověku, v době barokní a samozřejmě se podívají do období moderního. Poslední ze čtyř setkání tohoto semestru bude věnováno havlíčkobrodským rodákům.

 

Týmy budou pracovat především v terénu, kde budou hledat potřebné indicie a plnit některé úkoly. Hlavním místem pro průběžné zpracovávání získaného materiálu bude nová učebna knihovny. Pro získávání, doplňování či ověřování informací mají ale studenti k dispozici všechna oddělení knihovny, její techniku a fond.

 

Za vznikem první Experimentální univerzity pro prarodiče a jejich vnoučata v ČR, konkrétně v Praze v roce 2004, stojí Dana Steinová, které patří náš dík za poskytnutí cenných informací a rad. Krajská knihovna Vysočiny je teprve druhým objektem v republice, který tento program nabízí. Těší nás, že touto aktivitou zároveň vhodně doplníme a obohatíme náš dlouholetý a velmi úspěšný projekt celoživotního zájmového vzdělávání, tj. Univerzitu volného času, jejíž studijní obory nabízíme nejširší veřejnosti již od roku 2002.

Srdečně zveme novináře na úvodní setkání, které se uskuteční 21. Září 2013 v 9:00 v nové učebně Krajské knihovny Vysočiny, Havlíčkův Brod (vestibul knihovny).

 

Program pilotního semestru:

Hledání historie Havlíčkova Brodu

21.9. 2013
Setkání první: Putování středověkým městem


12.10. 2013
Setkání druhé: Havlíčkův Brod barokní


9.11. 2013
Setkání třetí: Moderní Havlíčkův Brod (19. a 20. století)


7.12. 2013
Setkání čtvrté: Havlíčkův Brod a jeho rodáci

 

  • Marcela Valecká, Krajská knihovna Vysočiny
    Havlíčkův Brod
    tel.: 569 400 493
    mail: valecka@kkvysociny.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.9.2013 / 20.9.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze