Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Angažovanci se sešli ve Víru

Angažovanci se sešli ve Víru
Dvoudenní vzdělávací program Angažovanci – jak na zlepšení podmínek v místě kde žiji, se konal o víkendu 13. - 14. září ve Víru na Žďársku. Zástupci obcí a neziskových organizací se zde učili využívat efektivních nástrojů pro práci s veřejností.
 

 
 

Způsoby vedení skupin, základy úspěšné komunikace zastupitelstva s občany, správné prosazování cílů obce, organizace veřejného projednávání, byly hlavními tématy bohatého programu obou dní. „Součástí semináře byl také praktický nácvik těchto dovedností a právě ten mezi účastníky sklidil největší ohlas,“ uvedl Martin Hyský, radní pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování Kraje Vysočina.

 

S praktickými poznatky o projektu Sousedé 55+ vystoupila ředitelka regionálního dobrovolnického centra TOTEM z Plzně Vlastimila Faiferlíková, která referovala o možnostech přenosu převzatého modelu Zeitbank 55+ z Rakouska do České republiky. Na základě tohoto setkání se možná brzy najdou realizátoři této aktivity i na Vysočině. Konkrétními zkušenostmi doplnil probíraná témata i zástupce Úřadu Dolnorakouské zemské vlády, rakouského partnera projektu Karl Trischler.

 

Akce byla organizována v rámci projektu Kraje Vysočina „Angažovanci“, jehož celý název zní „Zvýšení kvality místní Agendy 21 prostřednictvím zapojení aktivních občanů do rozvoje regionu“. Projekt je realizován v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce Rakousko – Česká republika.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 19.9.2013 / 19.9.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze