Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Podpora mateřských a rodinných center v Kraji Vysočina

Podpora mateřských a rodinných center v Kraji Vysočina
Mateřská centra a rodinná centra z Vysočiny dostanou od kraje dotaci na úhradu nákladů spojených s jejich činností a provozem. Poskytnutí finančního příspěvku odsouhlasili krajští zastupitelé. „Podpořena byla centra, která nabízejí řadu aktivit, jsou otevřena pro všechny zájemce a spolupracují s místní komunitou. Tuto podporu chápeme jako součást prorodinné politiky Kraje Vysočina,“ říká Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro sociální oblast. Celkem přispěje Kraj Vysočina na činnost center částkou 519 000 korun.
 

 
 

„Kraj v letošním roce v rámci svých omezených prostředků větší měrou podpořil menší centra založená více na dobrovolnické činnosti a neplacených aktivitách členů. Větší centra, která nebyla tolik závislá na dotaci z rozpočtu kraje, však také bez podpory nezůstala, ačkoliv v době nezbytných úspor nemohla obdržet tolik peněz, kolik by si přála,“ vysvětluje Krčál.

 

V rámci hodnocení bylo také přihlíženo k tomu, zda centrum poskytuje možnost dalšího vzdělání, osobního rozvoje, sdílení a konzultací problémů v oblasti rodinného života, či denní počet návštěvníků. 

 

Programy mateřských a rodinných center se zaměřují nejen na volnočasové aktivity pro děti, ale i na aktivity rodinných příslušníků, především žen na mateřské dovolené, které při pobytu s dítětem doma ztrácejí kontakt s veřejným životem. Zapojením se do činnosti mateřského centra mohou na jedné straně rozvíjet své schopnosti a dovednosti, a tím i programovou nabídku mateřského centra.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 18.9.2013 / 18.9.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze