Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Kraj přidá další peníze na mezinárodní festival dokumentárních filmů

Kraj přidá další peníze na mezinárodní festival dokumentárních filmů
Krajští zastupitelé dnes rozhodli o mimořádné dotaci ve výši jeden milion korun pro Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jihlava. Organizátorům chybí v současnosti více než třetina rozpočtu loňského roku, tedy téměř čtyři miliony korun. „Festival dokumentárních filmů je důležitou kulturně společenskou akcí nadregionálního významu, která výrazně propaguje Kraj Vysočina v Česku i za hranicemi. Pokládám za důležité, že zastupitelé dokázali najít shodu a schválením milionové dotace konání festivalu zachránili,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek s tím, že se jedná o zcela mimořádnou pomoc a organizační tým festivalu nemůže s takovouto finanční podporou počítat každoročně. Celkem přispěje Kraj Vysočina na Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jihlava částkou 1 550 000 korun.
 

 
 

Důvodem, proč festival žádá o mimořádnou dotaci, jsou organizační změny ve Fondu kinematografie, snižování podpory ze strany Ministerstva kultury ČR i úbytek příspěvků od soukromých sponzorů. Podle slov ředitele festivalu Marka Hovorky by výrazné omezení rozpočtu akce vedlo ke snížení kvality a úrovně festivalu a mohlo by vést k ohrožení dobrého jména, které si za dobu své existence festival vybudoval.

 

Mezinárodní festival dokumentárních filmů patří mezi nejvýznamnější kulturní události v Kraji Vysočina. V letošním roce se festival uskuteční už posedmnácté, a to v tradičním podzimním čase. Ve dnech 24. až 29. října se Jihlava opět stane dějištěm světového dokumentu a kromě filmových projekcí připravili organizátoři i řadu doprovodných aktivit. I díky mimořádné krajské dotaci nedojde k výrazné redukci festivalového programu.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 17.9.2013 / 17.9.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze