Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Kraj přidá další peníze na mezinárodní festival dokumentárních filmů

Kraj přidá další peníze na mezinárodní festival dokumentárních filmů
Krajští zastupitelé dnes rozhodli o mimořádné dotaci ve výši jeden milion korun pro Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jihlava. Organizátorům chybí v současnosti více než třetina rozpočtu loňského roku, tedy téměř čtyři miliony korun. „Festival dokumentárních filmů je důležitou kulturně společenskou akcí nadregionálního významu, která výrazně propaguje Kraj Vysočina v Česku i za hranicemi. Pokládám za důležité, že zastupitelé dokázali najít shodu a schválením milionové dotace konání festivalu zachránili,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek s tím, že se jedná o zcela mimořádnou pomoc a organizační tým festivalu nemůže s takovouto finanční podporou počítat každoročně. Celkem přispěje Kraj Vysočina na Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jihlava částkou 1 550 000 korun.
 

 
 

Důvodem, proč festival žádá o mimořádnou dotaci, jsou organizační změny ve Fondu kinematografie, snižování podpory ze strany Ministerstva kultury ČR i úbytek příspěvků od soukromých sponzorů. Podle slov ředitele festivalu Marka Hovorky by výrazné omezení rozpočtu akce vedlo ke snížení kvality a úrovně festivalu a mohlo by vést k ohrožení dobrého jména, které si za dobu své existence festival vybudoval.

 

Mezinárodní festival dokumentárních filmů patří mezi nejvýznamnější kulturní události v Kraji Vysočina. V letošním roce se festival uskuteční už posedmnácté, a to v tradičním podzimním čase. Ve dnech 24. až 29. října se Jihlava opět stane dějištěm světového dokumentu a kromě filmových projekcí připravili organizátoři i řadu doprovodných aktivit. I díky mimořádné krajské dotaci nedojde k výrazné redukci festivalového programu.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 17.9.2013 / 17.9.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze