Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

S Vysočinou do Evropy

S Vysočinou do Evropy
Kraj Vysočina vyhlašuje 5. ročník úspěšné vědomostní soutěže určené pro středoškoláky. Soutěží se prostřednictvím webových stránek www.ourregion.cz. Úkolem soutěžících bude co nejlépe odpovědět spolu s využitím anglického jazyka a internetu na řadu otázek zaměřených na znalosti zeměpisu, historie, kultury, ale i sportu našeho kraje. Trojici nejúspěšnějších řešitelů Kraj Vysočina odmění čtrnáctidenním vzdělávacím kurzem anglického jazyka ve Velké Británii.
 

 
 

„Podmínkou účasti v soutěži je registrace zájemců na http://www.ourregion.cz/. Přihlásit se mohou žáci středních škol vzdělávající se na území našeho regionu od 16. 9. 2013 vyplněním krátkého formuláře v anglickém jazyce. Vstupní údaje pro komunikaci v soutěži a podrobné informace obdrží přihlášení od pověřených pedagogů z registrovaných škol. První soutěžní kolo odstartuje 14. 10. 2013. Věřím, že v tomto jubilejním ročníku budou střední školy ještě aktivnější a zprostředkují vstup do této výjimečné soutěže dalším studentům a studentkám“ informovala Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství.

 

Soutěž je stejně jako u předchozích ročníků rozdělena na průběžnou a finálovou část. V průběžné části soutěžící v období od října do ledna čeká pět kol s různě náročnými sedmi otázkami. Dvě z nich jsou v anglickém jazyce a jedna s označením bonus. Hodnocen bude i čas zaslané odpovědi. Třicítka nejúspěšnějších řešitelů postoupí do dvoukolového březnového finále. V prvním kole finalisti odpovídají formou testu na 20 otázek o Kraji Vysočina. Ve druhém představí deset nejlepších soutěžících své prezentace na téma „Kulturní a sportovní události ve tvém blízkém okolí“. Zadání otázek, prezentace i vystoupení budou v anglickém jazyce. Pro všechny finalisty jsou připraveny hodnotné věcné dárky. Tři nejúspěšnější získají dvoutýdenní jazykový kurz angličtiny na Britských ostrovech, kam odletí v průběhu letních prázdnin.  

 

 

  • Eva Ampapová, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 945, e-mail: ampapova.e@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 16.9.2013 / 16.9.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze