Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Proč se učit (nejen) na Vysočině německy?

Proč se učit (nejen) na Vysočině německy?
Tento týden se v Jihlavě uskutečnilo za hojného zájmu vedení a učitelů ZŠ a SŠ setkání se zástupci institucí, které podporují německý jazyk, nebo jiné aktivity, které s němčinou souvisejí s názvem „Proč se učit (nejen) na Vysočině německy?“. Záměrem těchto a podobných aktivit společnosti Vysočina Education je podpora výuky německého jazyka v Kraji Vysočina, například působením rodilého mluvčího německého jazyka na krajských středních školách. Akce se konala pod záštitou krajské radní pro školství Jany Fialové.
 

 
 

Ředitel Jan Lontschar z Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže Tandem představil účastníkům semináře aktivity, které Tandem na podporu němčiny realizuje. Mimo jiné mají školy možnost objednat si u Tandemu bezplatnou návštěvu“ jazykového animátora“, který představí, jak se německy učit hravou formou a že němčina není vůbec tak těžká, jak vypadá. Přehled dalších aktivit Tandemu mohou zájemci nalézt na webových stránkách: http://www.tandem.adam.cz/. Iva Tesařová představila program podpory odborných praxí určený pro  SOŠ, učiliště a VOŠ a zájemce ve věku 16 – 26 let (http://www.tandem.adam.cz/sekce/skoly-a-predskolni-zarizeni/skoly/programy-a-projekty/program-podpory-odbornych-praxi). Aktivity na podporu němčiny prezentovali dále také zástupci Česko-německého fondu budoucnosti a Goethe Institutu, či Česko-německého fóra mládeže.

 

Goethe Institut připravuje v rámci projektu Šprechtíme představení této kampaně na podporu němčiny v Jihlavě, a to 1. října 2013. Všichni zájemci z řad studentů, učitelů a řad veřejnosti jsou srdečně zváni na Masarykovo náměstí od 9:00 – 17:00.

 

Seminář o možnostech výuky německého jazyka pořádaný Vysočina Education byl první z řady plánovaných aktivit. „Vysočina Education má v úmyslu vytvořit v kraji „koordinační centrum spolupráce na podporu německého jazyka“ a také ucelenou a koordinovanou nabídku aktivit na podporu němčiny v Kraji Vysočina, či  databázi učitelů německého jazyka,“ uvedl Roman Křivánek, ředitel krajské Vysočina Education.

 

  • Hana Dočekalová, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina, Jihlava
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 13.9.2013 / 13.9.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze