Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Záchranka k pacientům vyjíždí čtyřmi novými sanitkami

Záchranka k pacientům vyjíždí čtyřmi novými sanitkami
Flotilu sanitních vozů Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina v těchto dnech posílí další čtyři nové Volkswageny. Čtyři sanity za více než osm milionů jsou připraveny pro pacienty v oblastech Jemnicka, Přibyslavska, Jihlavska i v okolí Bystřice nad Pernštejnem. „Nové sanitky nahradí dnes už fyzicky i morálně zastaralé vozy. V průměru jsou tato vozidla stará deset let a najeto mají přes 200 tisíc kilometrů. Minimálně do poloviny příštího roku je využijeme jako záložní pro případ poruchy či nehody některého z tzv. ostrých výjezdových vozidel. Jedině tak můžeme zajistit stoprocentní připravenost k poskytnutí zdravotní péče obyvatelům kraje,“ přiblížila systém obměny vozového parku Vladislava Filová, ředitelka Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina. Zatím posledních sedm nových vozů pořídila záchranka v loňském roce.
 

 
 

I letošní dodávka sanitek posunuje záchranku na Vysočině ke sjednocení a omlazení vozového parku. Z provozních i ekonomických důvodů již od roku 2006 pořizuje stejné typy, Volkswagen Transporter typové řady T5 s pohonem všech čtyř kol. Vozidla mají naftové motory o výkonu 132 kW a maximální rychlost 174 km/hod. Pro obratnost a prostupnost terénem i v zimním období je pohon všech čtyř kol nezbytností. Záchranáři se k pacientům dostanou včas za jakéhokoliv počasí. Nová vozidla jsou již vybavována klimatizací, což v letních měsících zvyšuje pacientům tepelný komfort. Ke standardnímu zdravotnickému vybavení záchranářských vozů v našem kraji patří defibrilátor s dvanáctisvodovým EKG, či např. transportní ventilátor. Samozřejmostí je kromě zdravotnického materiálu a léků i telekomunikační technika, včetně toughbooků umožňující navigaci v terénu, přístup ke zdravotnické dokumentaci a oboustrannou komunikaci se všemi nemocnicemi kraje.

 

Na 20 výjezdových základnách Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina je pro 28 pozemních posádek připraveno 56 sanitních vozů. 18 sanitek je mladších 3 let, v průměru jsou vozy staré 5 let. Stejně jako v minulých letech i letos se řidiči zdokonalují v ovládání vozidla v kritických situacích. Výcvikem na jihlavském polygonu v minulých dvou letech prošlo téměř 100 řidičů. Snad i v této souvislosti se od roku 2011 záchranářům vyhýbají závažné nehody s totálním zničením sanitních vozů.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 12.9.2013 / 12.9.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze