Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Dvě studentky z Vysočiny stráví školní rok ve Francii

Dvě studentky z Vysočiny stráví školní rok ve Francii
Nový školní rok zahájily dvě studentky z Kraje Vysočina na středních školách v partnerském regionu Champagne-Ardenne. V rámci programu Jeden rok v Champagne-Ardenne začala Alžběta Vítková z Gymnázia Třebíč studovat na Lycée Sévigné v městečku Charleville-Mézières. Druhá studentka Tereza Lacková už studuje ve Francii druhým rokem, a to na Lycée Arago v Remeši. Program Jeden rok v Champagne-Ardenne organizuje Kraj Vysočina od roku 2010 ve spolupráci s Remešskou akademií (Académie de Reims).
 

 
 

Program je určen pro studenty ve věku 15 – 17 let, kteří se rozhodnou rozvinout a zlepšit své dovednosti ve francouzském jazyce, prohloubit své mezikulturní znalosti, seznámit se se  způsobem života Francouzů a načerpat nové zkušenost. Jednou z podmínek je minimální znalost francouzského jazyka na úrovni A2, odhodlanost a samostatnost. Nezbytná je i morální a finanční podpora rodičů. Náklady na pobyt studenta ve Francii hradí s velké části sama rodina a dosahují přibližně 120 tis. korun. Kraj Vysočina poskytuje ročně částku do výše 35 tis. korun.

 

Obě studentky jsou začleněny do výuky dle stejných učebních osnov jako jejich francouzští spolužáci. Přes týden bydlí na internátě a přes víkend v hostitelských rodinách.  První studentkou, která vycestovala do Francie byla ve školním roce 2010/2011 Marie Šindelářová z Gymnázia ve Žďáře nad Sázavou. Ve školním roce 2011/2012 ji následovala Karolína Vytisková z Gymnázia v Pelhřimově. Ve školním roce 2012/2013 zahájila studium v Remeši Tereza Lacková z Gymnázia v Jihlavě, která pokračuje i v letošním roce.

 

Studenti jsou do programu Jeden rok v Champagne-Ardenne vybírání na základě výběrového řízení, které se koná každoročně v průběhu března. Pro více informací kontaktujte Martinu Richtovou Tomšů z oddělení vnějších vztahů Krajského úřadu Kraje Vysočina buď emailem (richtova.m@kr-vysocina.cz) nebo telefonicky (724 650 265).

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 12.9.2013 / 12.9.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze