Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Výjimečná pozvání v rámci Dne evropského dědictví

Výjimečná pozvání v rámci Dne evropského dědictví
Dny evropského dědictví i na Vysočině každoročně otvírají v září brány vybraných památek a objektů, které bývají běžně nepřístupné. Především víkend v termínu 14. – 15. září 2013 nabídne veřejnosti zajímavé typy v podobě komentovaných prohlídek, přednášek, koncertů, městských slavností, soutěží a dalšího kulturního programu. Národní téma pro letošní rok je „Památky v novém světle“. „Kromě památek si může veřejnost prohlédnout v sobotu 14. září například úspěšnou rekonstrukci areálu Střední umělecko-průmyslové školy Jihlava – Helenín. Konkrétně nové výukové dílny, které bude využívat Střední škola stavební Jihlava a také nové depozitáře, pro které se v areálu bývalých armádních skladů našlo ideální umístění,“ uvedla Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu.
 

 
 

Konkrétní aktivity Dne evropského dědictví jsou k dispozici na www stránkách měst, muzeí a galerií. Z pestré nabídky doporučujeme například komentované prohlídky Horáckého divadla Jihlava připravené na sobotu 14. září spojené s Dnem otevřených dveří. Vstupenky na prohlídky jsou ještě stále k dispozici zdarma v rámci předprodeje. Muzeum Vysočina Pelhřimov zve na komentované procházky po místní památkové rezervaci vč. komentované prohlídky domku Msgre. F. B. Vaňka.

 

V České republice se Dny evropského dědictví konají pravidelně od roku 1991 vždy v první polovině září. Letos se do akce s podtitulem Památky v novém světle, která skončí 15. září, zapojilo 300 města a obcí. Zdarma bude zpřístupněno 1000 památek, z nichž některé se veřejnosti otevírají jen výjimečně.

 

https://www.nmnm.cz/den-otevrenych-dveri-pamatek.

 

 

  • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: kominova.j@kr-vysocina.cz
 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 11.9.2013 / 11.9.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze