Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

O víkendu se v Jihlavě uskuteční další výstava hub a opět funguje i houbařská poradna

O víkendu se v Jihlavě uskuteční další výstava hub a opět funguje i houbařská poradna
Tradiční, v pořadí už čtvrtá, výstava hub připravená ve spolupráci s Mykologickým klubem Jihlava, se koná ve dnech 13. až 15. září 2013 v přízemí budovy Muzea Vysočiny Jihlava na Masarykově náměstí. Žáci i pedagogové ze základních a středních škol, ale také široká veřejnost se mohou seznámit s krátkou prezentací vystavených hub a položit zvídavé otázky přítomným členům mykologického klubu.
 

 
 

Dostatek vláhy posledních dní přeje růstu hub, o čemž svědčí i množství houbařů v lesích po celé Vysočině. „Pokud při svých toulkách narazíte na lákavý avšak Vám neznámý úlovek, doporučuji, abyste ho sebrali a celou a neočištěnou houbu přinesli do jihlavského muzea, kde Vám ji zdarma identifikují“ uvedla zajímavý tip Marie Kružíková, radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu s tím, že díky dlouhodobé spolupráci muzea s mykologickým klubem funguje tato bezplatná houbařská poradna v měsíci září a říjnu každé pondělí od 16 do 17 hodin v předsálí muzea.

Muzeum vychází vstříc všem zájemcům, a proto i v případě, že se nálezce zajímavého houbařského úlovku nebude moci ve výše uvedený čas dostavit, může nechat houby s kontaktními údaji na pokladně muzea i v kterýkoliv jiný otvírací den.

 

 

  • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: kominova.j@kr-vysocina.cz

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 11.9.2013 / 11.9.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze