Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Rodinný a sociální portál

Mobilní verze webu

Soutěž: S Vysočinou bezpečně na Internetu

Soutěž: S Vysočinou bezpečně na Internetu
Třetím rokem vyhlašuje Kraj Vysočina soutěž S Vysočinou bezpečně na Internetu. „Cílem je vzbudit zdravý zájem o bezpečnou práci s internetem a sociálními sítěmi u teenegerů. Spolu s rozmachem internetu je stále nutnější zvýšit povědomí o rizicích, která jsou s jeho užíváním spojená. Jednou z přirozených cest, jak toho docílit, je nabídnout dostatečnou osvětu,“ uvedl Petr Pavlinec, vedoucí krajského odboru informatiky.
 

 
 

V předchozích dvou letech pravidla soutěže vyzývala studenty, aby vytvářeli videa, počítačové animace, powerpointové prezentace, webové stránky nebo kreslili plakáty nebo komiksy. „V letošním roce přicházíme se změnou a připravili jsme pro studenty vědomostní soutěž k problematice elektronické bezpečnosti a užívání informačních a komunikačních technologií,“ uvedl Petr Pavlinec, vedoucí odboru informatiky.

 

Letošní ročník soutěže je určen pro studenty 2. stupňů základních škol a odpovídajícího stupně víceletých gymnázií a pro všechny studenty středních škol. Od 9. září do 13. října 2013 se mohou studenti registrovat na www.kr-vysocina.cz/bezpecnenanetu. Poté budou následovat tři soutěžní kola, kde registrovaní odpovědí pokaždé online na pět otázek. Pět nejlepších řešitelů v každé kategorii postupuje do závěrečného finále, které se uskuteční v únoru 2014 v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě, kde budou mít studenti za úkol představit svůj vlastní projekt na téma Elektronická bezpečnost. Studenti mohou v soutěži vyhrát Xbox Kinect, tablety, chytré telefony, antivirové programy, trika, apod.

 

Tuto soutěž vyhlašuje pracovní skupina k elektronické bezpečnosti pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka. 

 

Více informací naleznete na stránce www.kr-vysocina.cz/bezpecnenanetu.

 

 

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 9.9.2013 / 9.9.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Rodinný a sociální portál

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze