Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Rodinný a sociální portál

Mobilní verze webu

Francouzská lektorka vyučuje od září na krajských školách

Ilustrační foto
Se začátkem školního roku se vrací mezi pedagogy krajských středních škol také francouzská lektorka. „Bude podobně jako její předchůdkyně vyučovat na pěti krajských školách. Jedná se většinou o gymnázia a školy zaměřené na hotelnictví a ekonomické obory v Jihlavě, Havlíčkově Brodě, Velkém Meziříčí a Třebíči,“ uvedla Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství.
 

 
 

Pětadvacetiletá Laetitia Debourgogne, která je fandou turistiky, jízdy na kole a sjezdového lyžování, pochází z francouzského regionu Franche-Comté a dříve vyučovala francouzský jazyk zejména ve Velké Británii. Na středních školách na Vysočině odučí podle domluveného rozvrhu celkem 14 hodin týdně. Další hodiny s rodilým mluvčím formou seminářů jsou připraveny také pro pedagogy, budou konat pod hlavičkou  příspěvkové organizace Vysočina Education. „Lektorku rádi přizvali i ke spolupráci s jihlavským francouzským klubem a rozšířili tak prostor pro navazování nových kontaktů a vyměňování zážitků a informací,“ uvedla Martina Richtová Tomšů z oddělení vnějších vztahů Krajského úřadu Kraje Vysočina.

 

Francouzská lektorka je financována Krajem Vysočina a jeho partnerským regionem Champagne-Ardenne. Spolupráce v oblasti výuky francouzského jazyka probíhá už pátým rokem. Jeho cílem je podnítit zájem o studium francouzského jazyka, o jehož studium v posledních dvou letech klesá zájem, jelikož se do popředí dostává například španělština nebo ruština.

 

Počet studentů středních škol studujících francouzský jazyk (Kraj Vysočina)

 

Rok

Počet studujících FJ na středních školách

2012

1390

2011

1662

2010

1914

Zdroj: Kraj Vysočina

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 5.9.2013 / 5.9.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Rodinný a sociální portál

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze