Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Rodinný a sociální portál

Mobilní verze webu

Hejtman Jiří Běhounek přivítal prvňáčky na Třebíčsku

Hejtman Jiří Běhounek přivítal prvňáčky na Třebíčsku
Nový školní rok společně se žáky hned dvou základních škola odstartoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. V tělocvičně Základní školy Mohelno se při slavnostním zahájení setkal se všemi žáky, pedagogy i rodiči a prarodiči dvacítky dětí vstupujících do školy vůbec poprvé. O hodinu později začínal školní rok v malotřídní Základní škole a mateřské škole Studenec, kam zasedli nově dva žáčci. Ani letos neodcházeli prvňáčky ze školy s prázdnou. Na celé Vysočině dostali žáci prvních ročníků žlutý „bezpečný kufřík“.
 

 
 

Dárek od Kraje Vysočina a dalších partnerů v podobě kufříku nazvaného Bezpečně do školy a ze školy v Mohelně a Studenci hejtman předával novým žáčkům osobně. Ve všech ostatních základních školách na Vysočině ho prvňáci našli na svých lavicích nebo jim je předali někteří členové Rady Kraje Vysočina. Kromě reflexní vesty a doplňků s reflexními prvky v něm děti najdou i řadu ve škole nepostradatelných pomůcek, pexeso se zemědělskou tématikou či trochu mlsání.

 

Na střední školy v Kraji Vysočina letos nastoupilo do prvních ročníků více než 5 tisíc nových studentů. Do lavic na základních školách pak přišlo přibližně 5,1 tisíce prvňáčků.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 3.9.2013 / 3.9.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Rodinný a sociální portál

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze