Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Rodinný a sociální portál

Mobilní verze webu

I letos bude betlém z Vysočiny na výstavě v Římě

I letos bude betlém z Vysočiny na výstavě v Římě
Na 38. ročníku výstavy „100 PRESEPI“ v Římě bude k vidění i betlém ze sbírek Kraje Vysočina. Muzeum Vysočiny Třebíč ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky při Svatém stolci ve Vatikánu přihlásilo na tuto vysoce prestižní výstavu betlém od autora Josefa Macholána. Už pojedenácté tak bude mít Kraj Vysočina svého zástupce mezi betlémy pocházejícími nejen z území Itálie, ale téměř z celého světa.
 

 
 

„K letošní reprezentaci sbírek Kraje Vysočina byl vybrán téměř dva metry vysoký betlém s názvem „Pod velkoměstem“, který je z kolekce deseti betlémů, zakoupených z pozůstalosti po zesnulém tvůrci Josefu Macholánovi. Jeho velmi originální a nápadité betlémy se těší značnému zájmu návštěvníků, o čemž svědčí i bronzová medaile právě z této výstavy v roce 2007/2008,“ uvedla Marie Kružíková, radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu s tím, že i samotná účast na této výstavě je významným oceněním Macholánova díla.  

 

Během šesti týdnů tuto výstavu v centrální části Říma na náměstí Piazza del Popolo navštíví okolo 65 000 návštěvníků. Deník New York Times ji zařadil na seznam šesti aktivit, které si při návštěvě Říma v době vánoční nesmíte nechat ujít.

 

Výstava se koná od 28. listopadu 2013 do 6. ledna 2014, ale už nyní je nutné zajistit vše potřebné, zejména povolení Ministerstva kultury České republiky k vývozu sbírkového předmětu do zahraničí a pojištění sbírkového předmětu.

 

 

  • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: kominova.j@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 3.9.2013 / 3.9.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Rodinný a sociální portál

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze