Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Rodinný a sociální portál

Mobilní verze webu

Kavárna Pohodička přivítala první hosty

Kavárna Pohodička přivítala první hosty
Za účasti hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka, krajských radních a dalších hostů byla dnes v Náměšti nad Oslavou otevřena Kavárna slouží jako sociálně terapeutická dílna a byla vybudována v rámci projektu Podpora transformace sociálních služeb. „Domov bez zámku je jedním ze zařízení, které bylo vybráno do projektu, jenž zásadně mění život lidem s mentálním a kombinovaným postižením,“ uvedl Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.
 

 
 

Otevření kavárny je dalším z výstupů projektu, jehož cílem je začlenit lidi s postižením do běžného prostředí. „Postupnými kroky se snažíme klientům sociálních služeb zajistit přirozenější a důstojnější podmínky pro život,“ poznamenala Alena Brožková, ředitelka Domova bez zámku.

V kavárně bude pracovat šest klientů, kteří zde budou získávat, rozvíjet a upevňovat pracovní návyky a dovednosti. Na práci přitom nebudou sami. Pomáhat jim budou dvě asistentky a vedoucí kavárny. Kavárna bude otevřena každý den. „Tím, že sem budou lidé chodit, podpoří rozvoj a samostatnost klientů domova,“ doplnil Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro sociální oblast.

 

Klienti Domova bez zámku žijí v menších domácnostech v pronájmech, ale také v domcích postavených z projektu. Dva domy stojí ve Velké Bíteši, další dva přímo v Náměšti nad Oslavou. Žijí tak způsobem života, který je obvyklý pro jejich vrstevníky.

 

Do projektu Podpora transformace sociálních služeb jsou na Vysočině dále zapojeny také Ústav sociální péče Křižanov, Domov Jeřabina v Těchobuzi a Domov Háj v Ledči nad Sázavou. Projekt se uskutečňuje díky spolupráci Ministerstva práce a sociálních věcí a Kraje Vysočina.

Otevření Kavárny Pohodička bylo součástí celodenního rodinného programu.

 

               
 

Kavárna Pohodička přivítala první hosty

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 2.9.2013 / 2.9.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Rodinný a sociální portál

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze