Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Domov pro seniory v Havlíčkově Brodě má 115 let

Pamětní kříž
Domov pro seniory Havlíčkův Brod U Panských v těchto dnech slaví 115. výročí svého založení. V roce 1898, kdy byl jako obecní chorobinec zřízen zastupitelstvem královského města Německý Brod, se téměř vše od základu změnilo. Domov změnil své sídlo, prostřídal zřizovatele a největší změna přišla v počtu ošetřujícího personálu. „Zatímco se před 115 lety o 38 klientů starala jedna služebná a jedna kuchařka, dnes se o 43 klientů stará tým tří desítek pracovníků různých profesí,“ uvedla ředitelka Domova pro seniory Havlíčkův Brod Hana Hlaváčková.
 

 
 

U příležitosti oslav výročí založení domova bylo dnes v zahradě domova odhaleno kamenné dílo sochaře Radomíra Dvořáka. Žulový kříž s reliéfy čtyřlístků pro štěstí má podle autora tisíciletou „záruční dobu“ a bude několika následujícím generacím připomínat dnešní historickou událost. „Domovy zřizované Krajem Vysočina mají být barevné a nabízí klientům širokou škálu aktivit, jak plnohodnotně a příjemně trávit stáří. Je naším cílem, aby se zde lidé cítili jako doma,“ uvedl při slavnostní odhalení další dominanty domova krajský radní pro oblast sociálních věcí Petr Krčál. Pozvání na slavnostní zahradní slavnost Domova pro seniory Havlíčkův Brod přijali také zástupci města Havlíčkův Brod a senátor Miloš Vystrčil. Hosté přihlíželi také velice emotivnímu žehnání kříži panem Josefem Pecnem, který byl ve svých 82 letech vysvěcen na kněze, do domova často dochází a dobře místní prostředí zná.

 

Motto, které nese kamenná plastika na zahradě Domova pro seniory v Havlíčkově Brodě: „Domov, kde se staráme o seniory tak, jak bychom chtěli, aby se jednou někdo staral o nás.“

 

 

Domov pro seniory v Havlíčkově Brodě má 115 let

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 29.8.2013 / 29.8.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze