Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Země živitelka slaví 40. narozeniny a Kraj Vysočina slaví s ní

Země živitelka slaví 40. narozeniny a Kraj Vysočina slaví s ní
Dnes ráno otevřelo výstaviště v Českých Budějovicích návštěvníkům své brány v rámci výstavy Země živitelka 2013. Největší tuzemská přehlídka venkova, zemědělské výroby a potravinářské produkce slaví v tomto roce 40. výročí a ani letos nechybí mezi vystavovateli Kraj Vysočina se svou chutnou prezentací. „Tentokrát budou hlavním tématem našeho stánku sýry z Vysočiny, doplněné o nezbytnou ochutnávku a soutěžní anketu. Stánek v originální krajské grafice bude na tradičním místě u hlavního vchodu do moderního pavilonu T,“ zve na výstavu Zdeněk Chlád, radní Kraje Vysočina pro oblast zemědělství. Na českobudějovické výstaviště dnes zavítal také prezident Miloš Zeman a ministr zemědělství Miroslav Toman.
 

 
 

V anketě o nejchutnější sýr z Vysočiny vybírali návštěvníci mezi pěticí výrobků různé barvy, vůně i struktury – Kastelán z Jaroměřic nad Rokytnou, Pařeňák z Kadova, Zlatá Praha z Polné, Čerstvý nezrající sýr z Úhořilky, Balsýr ze Žirovnice. Za odevzdání hlasovacího lístku se tři z nich radovali z balíčků regionálních sýrů.

 

Vedle sýrů se na stánku Kraje Vysočina představí také výrobky oceněné v letošním roce v soutěži Regionální potravina. Bioklobásy, lovecký salám, perníkové preclíky nebo medovina budou až do 3. září lákat milovníky dobrého jídla a kvalitních potravin na Vysočinu. Soutěž Regionální potravina organizuje v Kraji Vysočina Agrární komora Třebíč.

 

Na českobudějovickém výstavišti bude část výstavních prostor pavilonu T vyhrazena také prezentaci evropských regionů. Kraj Vysočina jako člen Evropského regionu Dunaj-Vltava představí novou kuchařku s 28 tradičními recepty z jednotlivých partnerských regionů.

 

Země živitelka: 29. 8. – 3. 9. 2013

 

Více informací na:

http://www.vcb.cz/aktuality/94-slavnostni-zahajeni-40-rocniku-zeme-zivitelky

 

 

 

Země živitelka slaví 40. narozeniny a Kraj Vysočina slaví s ní

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 29.8.2013 / 29.8.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze