Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Letní dovádění s Vysočinou lidi pobavilo

Letní dovádění s Vysočinou lidi pobavilo
Vepříkov na Havlíčkobrodsku se o uplynulém víkendu stal posledním dějištěm letní tour Kraje Vysočina. Takzvané Letní dovádění s Vysočinou nabídlo v každém okrese Vysočiny zábavu pro celou rodinu. „Tour hodnotím jako velmi úspěšnou. Lidé si za námi nacházeli cestu, ve většině případů nám přálo počasí,“ říká Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro sociální oblast. Při každém ze zastavení byly vedle Rodinných a Senior pasů propagovány regionální produkty, zdravé potraviny z našeho kraje i aktivní životní styl.
 

 
 

Tour tak splnila svůj účel. Lidé měli možnost poznat jednu z podob prorodinné politiky Kraje Vysočina, zároveň ochutnat regionální potraviny. Pro návštěvníky bylo zdarma připraveno grilované maso, vychlazené pivo a limonády z Vysočiny. „Jsme kraj, který se může pochlubit kvalitou svých potravin. Ne každý to ale ví,“ doplňuje Zdeněk Chlád, krajský radní pro oblast zemědělství.

 

Letní dovádění navázalo na úspěšnou karnevalovou tour ze začátku roku a i tentokrát se setkalo s velkým zájmem veřejnosti. „Na každé zastavení za námi přišlo v průměru 700 návštěvníků,“ vypočítává Petr Krčál. Rodinná šňůra nabídla také jedno nej. Při prvním zastavení se v Rozsochách na Žďársku registrovala prozatím nejstarší držitelka Senior pasu v Kraji Vysočina, která se narodila v roce 1922.

„Vřelá přijetí byla pro nás jasný signál toho, že organizovat akce pro rodiny na Vysočině má smysl,“ poznamenává Petr Krčál.

 

Po velkém ohlasu přijdou na řadu další akce zaměřené na rodiny.  V dohledné době se uskuteční Den s Krajem Vysočina, Svátek seniorů či setkání s pěstounskými rodinami. „Se zábavnými programy pro celou rodinu budeme i nadále pokračovat. Chceme také pracovat na zlepšování nabídky výhod a slev pro rodiny s dětmi a lidi v předseniorském a seniorském věku,“ uzavírá Petr Krčál.

 

Letní zastavení pro malé i velké připravil Kraj Vysočina ve spolupráci s Hitrádiem Vysočina.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 28.8.2013 / 28.8.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze