Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Šiklův mlýn přivítal rodiny z celé republiky

Šiklův mlýn přivítal rodiny z celé republiky
V sobotu 24. srpna se ve westernovém areálu Šiklův mlýn u Zvole nad Pernštejnem konalo tradiční Mezigenerační setkání rodin. Největší setkání rodin v České republice se uskutečnilo v rámci projektu Rodinných pasů a Senior pasů. Mezi návštěvníky zavítal také hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a krajští radní Petr Krčál a Zdeněk Chlád. „Letošní osmý ročník co do návštěvnosti a připraveného programu opět prokázal, že se podílíme na dobré věci,“ uvedl Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro sociální oblast.
 

 
 

Pro návštěvníky, kterých zavítalo více než deset tisíc, byly kromě mnoha soutěží a atrakcí připraveny koncerty české superstar Zbyňka Drdy a oblíbeného folkaře Františka Nedvěda. Součástí bohatého programu bylo také superfinále multitalentové soutěže Čenda hledá supertalent. V celkem 14 vystoupeních těch nejlepších se ukázali tanečníci, zpěváci, hráči na rozličné hudební nástroje, žongléři i gymnastky. Hlavní cenu si odvezla taneční skupina Unicorn. Zástupce Kraje Vysočina saxofonista Daniel Unterfranc skončil na třetím místě. Vůbec poprvé byla také udělena zvláštní cena poroty, kterou si za svůj pěvecký výkon vysloužila osmiletá Natálie Smutná.

 

Vedle rodičů s dětmi bylo pamatováno i na seniory. Ti se mohli zabavit svými disciplínami jako sekání trávy kosou, zatloukání hřebíků nebo hod podkovou. Odpočinek byl pro ně nachystán v senior kavárně, kde bylo pro každého připraveno pohoštění.

 

Součástí programu bylo rovněž slavnostní předání tradičního certifikátu Regionální potravina. Ten z rukou hejtmana Kraje Vysočina převzalo devět výrobců z Vysočiny. „Odborná komise hodnotila vztah výrobku k regionu, použité suroviny, inovativnost, ale také chuť,“ poznamenal Zdeněk Chlád, krajský radní pro oblast zemědělství. Mezi oceněnými výrobky jsou bio sasovská klobása, lovecký salám z Chotěboře, plátkový sýr z Velkého Meziříčí, jahodový jogurt z Netína, pikárecké perníkové preclíčky, medovina z Chlístova, hranolky z Nížkova a med z Hroznatína.

 

 

 

Šiklův mlýn přivítal rodiny z celé republiky

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 26.8.2013 / 26.8.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze