Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Další sociální pracovníci z Ukrajiny absolvovali na Vysočině odborné stáže

Další sociální pracovníci z Ukrajiny absolvovali na Vysočině odborné stáže
Desítka sociálních pracovníků ze Zakarpatské oblasti Ukrajiny absolvovala v uplynulých dnech odborné stáže v sociálních zařízeních zřizovaných Krajem Vysočina. „Hosté ze Zakarpatí se intenzivně věnovali práci se seniory a klienty s postižením. Seznámili se s prostředím našich zařízení a péčí, která je klientům poskytována a která se neliší od západoevropských standardů,“ řekl Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí. Stáže se poprvé konaly v roce 2011.
 

 
 

V letošním roce se odborné stáže uskutečnily v Domově důchodců v Proseči u Pošné, Domově Jeřabina v Těchobuzi a Ústavu sociální péče ve Zboží. Celý program stáží a odborných přednášek koordinoval ředitel Domova důchodců v Proseči u Pošné Jiří Hormandl.

 

Každý absolvent získal o absolvování stáže osvědčení. „Vzájemné předávání zkušeností je nejcennější praxí,“ potvrdil radní Krčál. Stáže sociálních pracovníků navazují na spolupráci obou regionů v oblasti školství. Pobyty se tak staly pravidelnou aktivitou v rámci zahraniční spolupráce mezi Krajem Vysočina a Zakarpatskou oblastí Ukrajiny.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 23.8.2013 / 23.8.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze