Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Dvacátá slavnost v Proseči-Obořišti přilákala stovky návštěvníků

Dvacátá slavnost v Proseči-Obořišti přilákala desítky návštěvníků
Domov důchodců Proseč-Obořiště pořádal minulou neděli už podvacáté Zámeckou poutní slavnost sv. Rocha. Stovky návštěvníků všech věkových generací si nenechaly ujít bohatý program, který pro tento rok organizátoři připravili. Nechyběla hudba, tanec, vystoupení seniorů ani oblíbené projížďky koňským spřežením po zámeckém parku.
 

 
 

Poutní mši svatou sloužil pelhřimovský vikář Mgr. Jaromír Stehlík. Poprvé se v zámecké kapli v Proseči-Obořišti konaly křtiny a to ihned trojnásobné. Od patnácté hodiny odpolední vyhrávala k poslechu i tanci Jihočeská hasičská dechovka Božejáci, která také zahrála úvodní pochodové skladby k vystoupení pelhřimovským souborům mažoretek „Kytičkám“ a „Beruškám“. Senioři Domova důchodců Proseč-Obořiště předvedli pohybové vystoupení na hudbu, se kterým místní domov reprezentují při různých akcích v rámci kraje Vysočina. O závěrečné překvapení, které se podařilo do posledního okamžiku utajit a mnohým přítomným doslova vzalo dech, se v odpoledních hodinách postaraly zaměstnankyně místního domova, když se rozvlnily v rytmu kankánu.

 

„Zámecký park nabízel mnoho zajímavostí. Hosté hojně využívali projížďky koňským spřežením, sledovali akrobata na laně, nebo se plavili na šlapadle po zámeckém rybníku. Astronomický klub Pelhřimov prezentoval zajímavosti, které lze na obloze sledovat i za bílého dne. Mnozí si také vyčkali na portrét od Zdeňka Jirků z Pelhřimova,“ podotknul ředitel Domova důchodců Proseč-Obořiště pan Richard Havel.

 

K dispozici byly také prodejní stánky s pestrým, zejména rukodělným sortimentem, přičemž v jednom z nich se prodávaly výrobky seniorů z místního domova důchodců.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 21.8.2013 / 21.8.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze