Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Nový dokument o architektovi Josefu Hoffmannovi

J. Hoffmann
Kraj Vysočina vydal nové DVD s dokumentárním filmem režiséra Theodora Mojžíše s názvem „Architekt Josef Hoffmann“. DVD s filmem doplňuje poměrně obsáhlý booklet s texty o životě Josefa Hoffmanna, o rodném domě v Brtnici, který funguje i jako muzeum, a rovněž o Kraji Vysočina, který se ke svému rodákovi hlásí. „Texty jsou doplněny o fotografie Hoffmannových děl, které přibližují jeho dílo zejména v oblasti užitého umění. Produkty podle Hoffmannova návrhu dodnes patří do výrobního programu proslulých firem, které prodávají sklo, porcelán, nábytek, osvětlení a další,“ uvedla k dílu Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury a cestovního ruchu.
 

 
 

Josef Hoffmann patří k nejslavnějším rodákům z Vysočiny. Narodil se v roce 1870 v Brtnici a v celém světě se proslavil jako architekt a designér. Velikost Josefa Hoffmanna spočívá zejména v tom, jak dokázal realizovat velmi komplexní návrhy architektury doplněné veškerým vybavením. Cílevědomě spojoval architekturu, umělecké řemeslo a volnou tvorbu do stylově jednotné a působivé syntézy. K jeho nejúspěšnějším stavbám patří Palác Stoclet v Bruselu, který Gustav Klimt vybavil nástěnnými malbami. Stavba byla v roce 2009 zapsána do Seznamu světového dědictví UNESCO.

 

Ve spolupráci s Krajem Vysočina a Muzeem umění Olomouc film vyrobila Česká televize a Video Theo v roce 2012. Zájemci mohou film vidět i na internetu v iVysílání České televize (http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10419379443-architekt-josef-hoffmann/21254215186/). Na tvorbě bookletu se podílela rovněž Moravská galerie v Brně, která se společně s MAK ve Vídni stará o Muzeum Josefa Hoffmanna v Brtnici. DVD je zařazeno mezi propagační předměty jako dárkový předmět pro hosty Kraje Vysočina a bude k dispozici rovněž vážným zájemcům z řad veřejnosti. DVD si veřejnost bude moci zakoupit i v rodném domě Josefa Hoffmanna v Brtnici.   

 

 

Dokument J. Hoffmann

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 16.8.2013 / 16.8.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze