Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

V Golčově Jeníkově slavili 30 let od rekordu Jarmily Kratochvílové

V Golčově Jeníkově slavili 30 let od rekordu Jarmily Kratochvílové
Už třicet let drží Jarmila Kratochvílová světový rekord v běhu na 800 metrů v čase 1:53,28. Dosud nepřekonaný čas zaběhla 26. července 1983 na mistrovství světa v Mnichově. Tuto sobotu se v Golčově Jeníkově konalo vzpomínkové setkání jejích přátel, olympioniků a dalších významných osobností ze světa sportu. Za každý rok trvání světového rekordu dostala Jarmila Kratochvílová jednu žlutou růži.
 

 
 

V Golčově Jeníkově se vzpomínalo na dobu 80. let, kdy atletice vládly mimo jiných i Jarmila Kratochvílová a Helena Fibingerová. A právě kolem nich a jejich výkonů se točil rozhovor moderátora akce, pamětníka a sportovního komentátora Štěpána Škorpila. Postupně vzpomínali i další olympionici, kteří přijeli Jarmile blahopřát – stále ve skvělé kondici Dana Zátopková, bratři Svojanovští, Jiří Holík, Stanislav Neveselý, Josef Augusta a zástupci Olympijského výboru.

 

Tečku za zdařilým setkáním udělal hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek: „Chtěl bych poděkovat Nadaci Běhu městem Jarmily Kratochvílové v Golčově Jeníkově za pořádání tradičního, každoročního běhu, který se v příštím roce uskuteční již po třicáté, ale především Jarmile Kratochvílové za příkladnou reprezentací a šíření dobrého jména Kraje Vysočina.“ Zároveň jí popřál dobré zdraví a hodně zdaru při výchově mladých talentů královny sportu - lehké atletiky.

 

Vzpomínkovou akci s Jarmilou Kratochvílovou pořádal Kraj Vysočina, Město Golčův Jeníkov a Nadace fondu BMJK ve spolupráci s Českým olympijským výborem, Českým atletickým svazem a Českým klubem olympioniků.

 

 

 

V Golčově Jeníkově slavili 30 let od rekordu Jarmily Kratochvílové

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 22.7.2013 / 22.7.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze