Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zahraniční vztahy

Mobilní verze webu

Dolnorakouská zemská výstava 2013 chutná po chlebu a víně

Dolnorakouská zemská výstava 2013
V malebných dolnorakouských obcích Aspam an der Zaya a Poysdorfu v regionu Weinviertel ožila historie chleba a vína. Právě chléb a víno je ústředním tématem letošní zemské výstavy, kterou opět po dvou letech můžete navštívit až do 2. listopadu. Hlavní bod kulturního dění rakouského partnerského regionu Kraje Vysočina, tradiční Dolnorakouská zemská výstava přivítala od konce dubna již více než stotisíc návštěvníků.
 

 
 

Vedle dvou tematických výstav je pro návštěvníky připraven i bohatý kulturní a kulinářský program. Například slavnosti vína, výstava zaměřená na obchodní cesty po Evropě v rekonstruovaném zámku ve vesničce Wolkersdorf. Muzeum v Mistelbachu představuje téma rakouského kulinářského umění moučníků, zapojil se i skanzen v Niedersulz s tématem užitkové zahrady a jejího významu a využití v každodenním životě. Nedaleko obou výstavních měst je i termální koupaliště Laa an der Thaya.

 

V závěru minulého týdne přijali pozvání na výstavu zástupci muzeí, galerií a ostatních kulturních organizací Kraje Vysočina v čele s Martinem Hyským, radním pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování. „Téma i interaktivní pojetí expozic dokáže zaujmout všechny bez rozdílu věku. Příjemné jsou popisky v češtině i případná možnost objednání česky hovořícího průvodce. Je to navíc ideální příležitost k poznání našich nejbližších zahraničních sousedů. Návštěvu této poutavé výstavy všem vřele doporučuji,“ shrnul nevšední kulturní počin Dolního Rakouska radní kraje Martin Hyský.

 

Více informací o Dolnorakouské zemské výstavě 2013 „Chléb a víno“ v českém jazyce na adrese: www.noe-landesausstellung.at/cs

 

 

Dolnorakouská zemská výstava 2013 chutná po chlebu a víně

 
Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 22.7.2013 / 22.7.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze